Wielki dramat w polskiej miejscowości. Ciężarna 28-latka zmarła pod szpitalem

Wielki dramat w polskiej miejscowości. Ciężarna 28-latka zmarła pod szpitalem Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Ciąża 28-letniej kobiety zakończyła się tragedią. Informacje medialne donoszą, że mieszkanka pewnego polskiego miasta zmarła obok budynku szpitala. Dramat rozegrał się w uczęszczanym miejscu publicznym. Pomoc nadeszła zbyt późno, nie udało się uratować życia młodej mamy. Lekarze nie są pewni, co było przyczyną wielkiego dramatu.

Ciąża mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego zakończyła się wielkim dramatem. 28-letnia kobieta była w siedemnastym tygodniu ciąży. W poniedziałek, 3 sierpnia, źle się poczuła. Młoda mama skarżyła się na uporczywe, pogłębiające się duszności. Z uwagi na to, że wcześniej lekarze podejrzewali u niej zakażenie koronawirusem, mąż niezwłocznie zawiózł ją do szpitala w Ostrzeszowie. 

Ciąża mieszkanki okolic Ostrowa Wielkopolskiego zakończyła się wielkim dramatem

Lekarze, którzy zajęli się ciężarną kobietą, niezwłocznie wykonali prześwietlenie płuc chorej. Badanie nie wykazało żadnych zmian, charakterystycznych dla wirusa SARS-CoV-2. Stan 28-latki ciągle się pogarszał. Zdecydowano o przetransportowaniu jej do innej, bardziej specjalistycznej placówki. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR z Poznania. Niestety, niesprzyjające warunki pogodowe nie pozwoliły na wystartowanie jednostki ratowniczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

 
W związku z odmową, zdecydowano o przetransportowaniu ciężarnej kobiety do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie rozegrał się dramat. Szpital nie dysponował własną karetką pogotowia. Chora była zmuszona do oczekiwania, aż dotrze transport z oddalonego o 50 kilometrów Kalisza. Niestety, czas zadziałał na niekorzyść 28-latki. Kobieta zmarła w drodze do docelowej placówki medycznej. Przez godzinę lekarze podejmowali próby reanimacji w namiocie rozstawionym przy budynku szpitala. Niestety, nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych. To niejedyna tragiczna informacja, która w ostatnim czasie obiegła światowe media.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje o Franciszku Pieczce. Trudno powstrzymać żal, przygnębiające słowa aktora
2. Mikstura oczyszczająca przewód pokarmowy. Kosztuje kilka złotych 
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Badania diagnostyczne wykazały, że w osierdziu kobiety znajdowały się duże ilości płynu, co niekorzystnie wpływało na pracę serca. Ciało ciężarnej 28-latki zostało zabezpieczone do dalszych badań, sekcja zwłok odbędzie się w najbliższym czasie w Poznaniu. Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tragicznego wydarzenia, które rozegrało się na progu szpitala.

- W ramach tego postępowania zabezpieczona została dokumentacja medyczna dotycząca świadczeń medycznych udzielanych tej konkretnej osobie w dniu 3 sierpnia w Ostrzeszowie, a także przeprowadzono przesłuchania członków personelu medycznego udzielającego pomocy medycznej. Jednocześnie prokurator zarządził sekcję zwłok - mówił w rozmowie z Radiem Poznań, prokurator, Maciej Meler.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku
  3. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  4. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News