Boleśnie szczere wyznanie kobiety, która straciła dziecko: "Nie spodziewałam się takiego bólu, horroru i takiego poziomu rozpaczy"

Boleśnie szczere wyznanie kobiety, która straciła dziecko: "Nie spodziewałam się takiego bólu, horroru i takiego poziomu rozpaczy" Źródło: Unsplash/Anthony Tran

Ciąża to dla wielu kobiet ogromne szczęście. Poradzenie sobie z sytuacją utraty dziecka to wielkie wyzwanie. Oto bolesne wyznanie osoby, która musiała zmierzyć się z takimi trudnymi okolicznościami.

Ciąża dla wielu kobiet pragnących potomstwa jest błogosławieństwem. Takie osoby w obliczu utraty dziecka przeżywają ogromny horror i potrzebują czasu, żeby pozbierać się po tej tragedii. Ta kobieta zdecydowała się opowiedzieć swoją bolesną historię.

Ciąża błogosławieństwem dla wielu kobiet

Ciąża to stan zupełnie wyjątkowy i nieporównywalny do niczego innego.  Wiele kobiet odnajduje szczęście w założeniu rodziny i w wychowywaniu dzieci. Kiedy wymarzona ciąża nie zakończy się tak jak to sobie zaplanowały, nie mogą sobie poradzić z tą sytuacją. Oto historia 28-latki, która bardzo przeżyła utratę swojego nienarodzonego dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bolesne świadectwo kobiety 

Poronienie to trauma, z którą musi mierzyć się wiele kobiet. Do tej pory jest to temat tabu, o którym mówi się bardzo niewiele. Nie jest to kwestia poruszana w publicznej dyskusji, częściowo ze względu na bolesny bagaż, jaki niesie za sobą. Kobiety, które doświadczyły poronienia bardzo długo zmagają się z bólem. Tak naprawdę ich opowieści są jedynym rzetelnym źródłem opisującym tę trudną sytuację.


- Odkąd poroniłam prześladują mnie powracające koszmary o tym, że rodzę maleńkie, idealnie uformowane plastikowe lalki, całe pokryte krwią. Potem z mojej waginy wypadają plastikowe przewody i inne przedmioty, także pokryte krwią. Już same te koszmary mi wystarczą. (...) Nie spodziewałam się takiego bólu, horroru i takiego poziomu rozpaczy - opowiedziała o swoim stanie psychicznym 28-latka, która przeżyła poronienie.

Z tego opisu widać, jaki wpływ miała na nią utrata nienarodzonego dziecka. Kobieta twierdzi, że bez pomocy swoich bliskich, rodziny i przyjaciół, byłoby jej jeszcze trudniej znieść ból związany z tym wydarzeniem.

Jej historia powinna nauczyć wszystkich empatii w stosunku do osób, które utraciły dziecko. Przestrzec, że lepiej w takiej sytuacji nie zadawać intymnych pytań kobiecie, bo jest to zwyczajnie nie na miejscu. To, że 28-latka zdecydowała się na to wyznanie jest świadectwem jej odwagi. Jej słowa z pewnością dodały otuchy innym osobom cierpiącym z tego powodu. Każda kobieta, która doświadczyła poronienia powinna pamiętać, ze nie jest sama w tej sytuacji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Tomasz Zimoch nie zostawia suchej nitki na politykach. "Szydło a Tusk? To jakby Barcelona grała ze Złoczewianką"
  4. Gdy zrozpaczeni żałobnicy wrócili do domu, zastał ich przerażający widok. Niepojęte rzeczy działy się podczas pogrzebu
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar
  6. Dzięki internautom odnalazła zaginionego psa. Ich spotkanie po 2 latach rozłąki wyciska łzy z oczu

Źródło: Papilot 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News