Picie w ciąży będzie przestępstwem? Jest propozycja

Picie w ciąży będzie przestępstwem? Jest propozycja Źródło: Arteida MjESHTRI/Unsplash

Pojawiła się propozycja, by kobieta w ciąży, która pije alkohol, mogła być ukarana przez policję.

Picie alkoholu i ciąża? Okazje się, że rzecznik praw dziecka występuje z propozycją, by karać kobiety, które spożywają alkohol podczas ciąży. Nowa propozycja ma na celu jeszcze większą ochronę poczętego dziecka. 

 - Niepokojący jest wysoki odsetek kobiet spożywających alkohol w trakcie ciąży. Może prowadzić to do występowania nieprawidłowości neurobehawioralnych oraz innych trwałych uszkodzeń organizmu dziecka. Należy podjąć działania edukacyjne, profilaktyczne i prawne, by pomóc dziecku i matce, w szczególności wprowadzić ochronę prawnokarną dziecka poczętego i odpowiedzialność karną matki spożywającej alkohol w trakcie ciąży - można przeczytać w "Dzienniku Gazecie Prawnej". 

Do pomysłu rzecznika praw dziecka odniósł się Marek Ast z partii PiS. Polityk przyznał, że partia, do której należy, wierzy, że należy chronić poczęte dziecko, dlatego pomysł z pewnością zostanie przyjęty z entuzjazmem. 

- To jak z kierowcami, którzy doskonale wiedzą, że prowadzenie pod wpływem alkoholu jest karane. Mimo to część się na to decyduje. Sankcje karne dla matek nie powinny budzić kontrowersji i sprzeciwu. Dyskusji wymaga ich wysokość i sposób, w jaki następowałoby ściganie przestępstwa. Bezapelacyjnie jednak powinien być to czyn zabroniony - zaznaczył polityk. 

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News