Błyskawiczne i pyszne ciasto awaryjne na wypadek niezapowiedzianych gości! Potrzebujesz tylko 3 minut, żeby było gotowe

Błyskawiczne i pyszne ciasto awaryjne na wypadek niezapowiedzianych gości! Potrzebujesz tylko 3 minut, żeby było gotowe Źródło: youtube/ asdLIFESTYLE

Ciasto na nieprzewidzianą okazję? Potrzebujesz kilku składników i trzech minut, żeby cieszyć się wspaniałym czekoladowym smakiem. Niezapowiedziani goście dostaną pyszne i jeszcze ciepłe ciasto!

Ciasto, które można przygotować w trzy minuty wydaje się najwspanialszym przepisem dla zabieganych osób albo wtedy, gdy do drzwi pukają nagle niezapowiedziani goście. Niezależnie od okazji warto poświęcić chwilę, by móc nacieszyć się smakiem tego wspaniałego wypieku.

Awaryjne ciasto do przygotowania w trzy minuty 

Pogoda, która zaskoczyła wszystkich w ten weekend sprawia, że nawet wyjście do sklepu wydaje się czymś, do czego trzeba się przygotowywać. Jednak, gdy nadejdzie ochota na słodycze, nie trzeba szukać pierwszego lepszego sklepu, można wykorzystać składniki, które mamy w kuchni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przygotować to błyskawiczne ciasto?

Do przygotowania ciasta będziesz potrzebować: 3 łyżki stołowe mąki, 3 łyżki cukru, 3 łyżki kakao, pół łyżki proszku do pieczenia, 3 łyżki mleka, 3 łyżki oleju i 1 jajko. Teraz wystarczy połączyć wszystkie składniki w naczyniu, zaczynając od produktów sypkich, a kończąc na mokrych. Kiedy już dodasz wszystkie składniki ciasta, zmieszaj je i wstaw do mikrofalówki

W zależności od mocy twojej kuchenki mikrofalowej czas "pieczenia" może być dłuższy lub krótszy. Przy klasycznej mocy, czyli 800 W wystarczy trzymać ciasto w środku przez 2:30 minuty. Jeżeli wasza mikrofalówka ma niższą moc, czas powinien zostać wydłużony. Ciasto najlepiej smakuje podawane na ciepło. Jeżeli macie jeszcze chwilę, można ciasto polać rozpuszczoną czekoladą lub posypać cukrem pudrem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. Widzowie TVP czekali na jej występ cały dzień. Reprezentantka Polski rozsadziła Eurowizję, nagranie w sieci

Tak przygotowane ciasto można przekroić na pół i przełożyć nadzieniem np. w postaci dżemu czy masła orzechowego. "Pieczenie" takiego cista jest też ciekawym sposobem na zabawę z dzieckiem. Pociecha będzie zachwycona, kiedy będzie miała szansę udekorować własnoręcznie zrobione ciasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po śmierci pana pies zniknął. Po kilku dniach rodzina odwiedziła grób i odkryła druzgocącą prawdę
  2. ZUS odesłał Ci pieniądze na konto? Masz bardzo poważny problem
  3. Otworzyła paczkę z bielizną małej córki. Znalazła tam wiadomość, przez którą z miejsca odpłynęła jej krew
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. Masz jeszcze tylko 6 dni! Potem 300 zł PRZEPADNIE na dobre

źródło: youtube

Następny artykuł