Każda śmierć Polaka poza granicami naszego kraju wywołuje ogromne kontrowersje. Nie inaczej jest w przypadku historii naszego rodaka, który popełnił samobójstwo w ośrodku imigranckim w Harmondsworth. Brytyjskie służby wciąż zajmują się badaniem szczegółów zajścia.

Chociaż próba odebrania sobie życia przez Polaka miała miejsce 3 września, bardzo długo nie informowano o niej mediów. Teraz sprawę nagłaśnia jednak i potwierdza „The Independent”. 28-letni obywatel Polski miał wtedy chcieć się zabić przez powieszenie na terenie ośrodka dla imigrantów.

Tamtejsze służby bardzo szybko przystąpiły do akcji ratunkowej, jednak mężczyzna ostatecznie zmarł po kilku dniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii. Tragedia, która dotknęła Polaka, miała ponoć wywołać ogromne poruszenie i kontrowersje w samym ośrodku, w którym znajduje się obecnie ok. 400 osób.

Wciąż nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zdecydował się targnąć na swoje życie. Sprawę badają obecnie tamtejsze służby. Według wielu brytyjskich źródeł mogły mieć jednak na to wpływ trudne warunki, które panują obecnie w ośrodkach imigranckich na terenie Wysp. Nie jest to jednak oczywiście potwierdzona informacja.

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

 

...

Zobacz również

Zobacz również