Historia zwolnionej z firmy AVON Patrycji Frejowskiej, która straciła pracę z powodu raka piersi, bardzo szybko zdobyła w polskich mediach ogromną popularność. Tysiące ludzi stanęły po stronie kobiety, która przez chorobę została potraktowana w sposób naprawdę skandaliczny. Przyniosło to jednak pozytywny efekt – firma przeprosiła i zaproponowała Frejowskiej stanowisko, które zgodziła się przyjąć.

O byłej pracownicy firmy AVON zrobiło się głośno, gdy opowiedziała publicznie szczegóły tego, jak została potraktowana przez pracodawcę po swoim zachorowaniu na raka piersi. Kierownictwo zwolniło kobietę, według której miało to być po prostu pozbycie się problemu. Cała sprawa była o tyle kontrowersyjna, że AVON od lat wspiera działania podnoszące świadomość społeczną oraz profilaktykę w zakresie nowotworu piersi. Decyzja Frejowskiej o opowiedzeniu światu o swoim problemie okazała się słuszna i przyniosła dobre dla niej skutki.

Zobacz również

W poście na Facebooku kobieta ogłosiła, że firma oficjalnie ją przeprosiła oraz zaproponowała stanowisko Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym. Obrót kontrowersyjnej sprawy ucieszył Frajowską i zdecydowała się przyjąć ofertę. Teraz zaznacza, że ma nadzieję, iż sprawa ta wpłynie na poprawę warunków pracy oraz szacunek pracodawców do chorych pracowników.

Fot. Facebook