Anna Habało to była szefowa rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej. Była, ponieważ zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, została wyrzucona z zawodu.

Decyzję podjął sąd drugiej instancji, co oznacza, że wyrok się uprawomocnił, a Anna Habało straciła immunitet. Dzięki tej decyzji, inni prokuratorzy mogą postawić jej zarzuty w związku z tak zwaną aferą podkarpacką.

Choć oficjalnie nie wiadomo jeszcze, jakie zarzuty zostaną przedstawione byłej prokurator, niemal pewnym jest, że jednym z nich będzie oskarżenie o łapownictwo.

O tym, że Anna Habało zostanie pozbawiona immunitetu, mówiło się już od dawna. W sprawie wypowiadał się między innymi Andrzej Seremet, który do marca 2016 pełnił obowiązki prokuratora generalnego. Seremet zarzucał jej, że „nieprawidłowo wypełniała swoje obowiązki”.

Decyzją sądu dyscyplinarnego, Anna Habało, była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie została wydalona ze służby prokuratorskiej już w październiku ubiegłego roku. Teraz, kiedy straciła immunitet, w sprawie afery podkarpackiej może nastąpić przełom

źródło: rmf24

...

Zobacz również

Zobacz również