Od śmierci Osamy bin Ladena minęło już sześć lat, jednak na światło dzienne wychodzą kolejne fakty związane z operacją Neptune Spear, czyli obławą na przywódcę Al-Kaidy. Z odtajnionych przez CIA dokumentów możemy dowiedzieć się m.in. co niegdyś najbardziej poszukiwany człowiek świata przechowywał na twardym dysku swojego komputera.

Większość materiałów znajdujących się w pamięci komputera bin Ladena jest mało zaskakująca. Obok dokumentów Al-Kaidy i filmów propagandowych na dysku Saudyjczyka znalazło się również kilka „perełek”.

Bin Laden fanem… Jasia Fasoli

Najwięcej miejsca na dysku komputera bin Ladena zajmowały materiały propagandowe, nagrania z tortur jego wrogów oraz okrutnych egzekucji. Jak się okazuje, Saudyjski terrorysta miał również łagodniejsze oblicze. W pamięci komputera znaleziono prowadzony przez niego pamiętnik oraz kilka filmów, w tym „Jasia Fasolę”, „Auta”, „Toma i Jerry’ego” oraz „Epokę lodowcową”. Dokopano się również do urodzinowego filmu z jednym z synów terrorysty, na którym ten uczy swojego potomka… strzelać z karabinu maszynowego.

Wśród ujawnionych przez CIA dokumentów znalazły się dokumenty dotyczące następnych planów Al-Kaidy. Terroryści planowali „uczcić” 10-lecie zamachu na World Trade Center kolejną akcją. Bin Laden został jednak zabity kilka miesięcy przed planowanym zamachem. Dokumenty potwierdzają także współpracę Al-Kaidy z Iranem oraz związek organizacji z wybuchłym w 1991 roku powstaniem w Iraku.

Źródło: wp.pl

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

 

Zobacz również