Szokujący raport CIA odtajniony. Na terenie Polski po wojnie miało miejsce nieznane dotąd ludobójstwo 10 000 osób

Szokujący raport CIA odtajniony. Na terenie Polski po wojnie miało miejsce nieznane dotąd ludobójstwo 10 000 osób Źródło:

W opublikowanym kilka dni temu tajnym raporcie CIA znalazła się szokująca i nieznana dotąd informacja. Według śledztwa jakie przeprowadził tuż po wojnie agent amerykańskiego wywiadu, pod Gdynią Rosjanie rozstrzelali ponad 10 tysięcy swoich rodaków.

Z odtajnionego raportu wynika, że sowieci tuż po wojnie rozstrzelali pod Gdynią (dokładnie w lesie pod Witominem) ponad 10 tysięcy swoich rodaków, którzy po wojnie wrócili z Niemiec z robót przymusowych.

 - W Witominie w Gdyni stacjonuje artyleria przeciwlotnicza i reflektory. Polscy świadkowie powiedzieli mi, że w lesie pod Witominem w masowych grobach zakopanych jest ponad 10 tys. Sowietów. Zostali zastrzeleni przez samych Sowietów tuż po zakończeniu II wojny światowej. To byli sowieccy robotnicy, którzy repatriowali się z Niemiec - czytamy w raporcie agenta CIA.

W raporcie pojawiają się także wzmianki o zbrodniach jakich dokonywali sowieccy żołnierze na Polkach.

 - Przypadki atakowania przez sowieckich żołnierzy polskich dziewcząt są coraz częstsze. W niektórych przypadkach kobiety zostały zamordowane, aby zatrzeć ślady. O tych przypadkach nigdy, oczywiście, nie informuje się publicznie - donosił amerykański agent swoim przełożonym.

W relacji agenta CIA przebywającego po wojnie w komunistycznej Polsce możemy także przeczytać o stosunku Polaków do nowego okupanta.

 - Ludzie w Warszawie są tak wrogo nastawieni do tych Sowietów, że kilku z nich znaleziono już w nocy martwych lub poranionych. Obecnie Sowieci boją się już krążyć po Warszawie po zapadnięciu ciemności. Wszystkie te incydenty trzymane są, oczywiście, w tajemnicy. Jednak sowieccy oficerowie, a nawet pracownicy, nie wahają się otwarcie mówić Polakom, że pozabijają ich jeśli wybuchnie wojna - relacjonował agent CIA.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News