Niedawno miała miejsce kolejna rocznica powstania Radia Maryja, więc kilka tysięcy ludzi przyjechało do Torunia. Z tej okazji w Internecie pojawiło się mnóstwo haseł propos ojca dyrektora jak to znowu Tadeusz Rydzyk, „sępi hajsy” od babć. Na Facebooku powstał nawet fanpage o nazwie podanej w tytule.

Neo-lewica znowu wykazuje się relatywizmem. Ojciec Tadeusz Rydzyk nikogo do dawania pieniędzy nie zmuszał. Na nagraniu z YouTube (TUTAJ) widać zresztą, że album (czy co ojciec tam rozdawał) wręczany był także ludziom, którzy nic nie dali. Lewactwo zaś krzyczy „wyciąga pieniądze od ludzi!” Hola! Kto chciał, ten dał!

Wolę takie inicjatywy i takie zachowania niż pomysły przedstawicieli lewicy, by pod przymusem oddawać swoje zarobki na rzecz państwa (bo niewiele z tego faktycznie trafi na potrzebujących, bowiem aparat biurokratyczny po prostu zeżre po drodze znaczną część tych pieniędzy). Państwo zresztą nawet się nie uśmiechnie i nie poda ręki, ale z posępną miną urzędnika pieniądze weźmie i jeszcze przeliczy co do grosza. A jeśli „hajs się nie będzie zgadzać”, to można oczekiwać przybycia przedstawicieli skarbówki, którzy zrobią ze mnie kryminalistę najgorszej maści.

Sama Unia Europejska daje kary za przedsiębiorczość. Ile razy już Polska została ukarana za nadprodukcję? Przecież to jest śmieszne i żałosne zarazem.

Ktoś mówi „szybkie ręce”. Sam oprowadzałem pielgrzymów po uczelni podczas obchodów i nikt chyba nie miał mi za złe, że starałem się robić to w tempie. Ludzi była naprawdę ogromna ilość. Domyślam się, że na hali, w której to „bulwersujące” wydarzenie miało miejsce, nikt nie miał ojcu za złe, że sprawnie dawał album i przyjmował ewentualny datek. Wielu ludzi przybywało już o 6 rano, zaś uroczystości tam zaczęły się bodajże o 15. Wszystkim zależało na szybkim przebiegu, bo ludzie po prostu byli zmęczeni.

Neo-lewica niech w końcu zajmie się swoimi kieszeniami i odczepi się od dobrowolnych przepływów finansowych w Kościele oraz od prywatnych inicjatyw. Wiem, że lewactwo nie może zdzierżyć tego, że od dziesięcioleci już ichnia propaganda nie odnosi skutku i ludzie cały czas chętnie wiążą się z Kościołem, zamiast wierzyć w łgarstwa ideologii lewicowych. Niemniej niech będą łaskawi chociaż czasami wykazać się logiką.

Uprzedzając zarzuty ? owszem, studiuję na WSKSiM. Niemniej nie ma to znaczenia wobec mojej opinii o sytuacji. Tadeusz Rydzyk bowiem nie jest rektorem uczelni od dawna i stosunkowo rzadko jest w szkole widywany. Wystarczy zaś spojrzeć choć trochę logicznie, by zobaczyć „żelazną logikę” czepiających się o sytuację.

Piszę także gdzie indziej. Chcesz więcej? Wejdź TUTAJ

Zobacz również