Chwile grozy w Sejmie. "Zamurujcie i zastrzelcie te osoby niepełnosprawne!"

Chwile grozy w Sejmie. "Zamurujcie i zastrzelcie te osoby niepełnosprawne!" Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Już ponad miesiąc trwa protest w Sejmie. Sprawa wywołuje coraz większe kontrowersje. Podczas jednej z akcji w sejmowym korytarzu padły ostre słowa. "Lepiej wyciągnijcie karabiny, macie więcej uprawnień, i zamurujcie, i zastrzelcie te osoby niepełnosprawne".

Funkcjonariusze mieli za zadanie zdjąć ze ścian Sejmu pocztówki ze słowami wsparcia dla niepełnosprawnych, gdy nagle usłyszeli powyższe słowa. Starali się nie reagować, jednak ta propozycja wzburzyła każdego. Bo faktycznie - funkcjonariusze chodzą wyposażeni w pistolety i paralizatory, i mają możliwość ich użycia. Kilka dni temu stali się bowiem formacją mundurową.

Osoby niepełnosprawne mają się czego obawiać?

Teoretycznie nie, bo broń ma być używana przede wszystkim w ochronie parlamentu w okresie odwiedzania go przez wycieczki. Jednak teraz jest to forteca - od kilku tygodni nie może się do niego dostać nikt niespodziewany. Zadziwiający jest jedynie fakt, że mimo szczególnej ochrony na wejściu i specjalnych bramek, i tak istnieje potrzeba posiadania broni. Wynika z tego, że ochrona przy wejściu może nie być tak skuteczna, jak powinna.

Protest w Sejmie trwa

A może faktycznie chodzi o niepełnosprawnych? W jednym momencie parlament został najlepiej chronionym i najbardziej zmilitaryzowanym budynkiem w kraju. W najbliższym czasie do pakietu ochronnego dołączy dostęp do baz danych policji, ABW i innych służb bezpieczeństwa. Tego typu ochroną poszczycić może się naprawdę mało miejsc w całym kraju. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. Zobacz także:
1. No to mamy już pewność. Brudziński się wygadał ws. emerytury Kaczyńskiego 2. Przerażająca wizja polskiego księdza. Z niepełnosprawnymi w Sejmie stanie się coś strasznego 3. ZADYMA na spotkaniu z Pawłowicz Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News