Kuriozalna decyzja Kościoła. Chrzty w Polsce muszą być powtórzone!

Kuriozalna decyzja Kościoła. Chrzty w Polsce muszą być powtórzone! Źródło: Fot. Pixabay

Chrzest to bardzo ważny sakrament w życiu każdego katolika. Również bierzmowanie jest wielkim duchowym przeżyciem dla dzieci, które uczęszczają na msze. Kościół wydał kuriozalną decyzję. Te sakramenty będą musiały być powtórzone.

Chrzest oraz bierzmowanie do powtórzenia? Kto by pomyślał, że tak się w ogóle da. Kościół podjął decyzję i wiele osób będzie musiało jeszcze raz przystąpić do tych sakramentów. Wierni są wściekli, w końcu wydali już na to pieniądze, a ponownie będą musieli udać się do kościoła by przystąpić do chrztu i bierzmowania. Większość z nas pewnie zadaje sobie pytanie, jak to się stało, że chrzest czy bierzmowanie może być nieważne. Jak się okazuje, może tak być i to z kilku powodów. Do takiej sytuacji doszło w Łodzi. Wiele osób, które brały te sakramenty, będzie musiało je powtórzyć, gdyż kuria zdecydowała, że są one nieważne. Chodzi o osoby, które brały chrzest i bierzmowanie u Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego. Kuria stwierdziła, że księża z zakonu udzielali nieważnych sakramentów. Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim Zakon jest tylko stowarzyszeniem w myśl polskiego prawa. Wspólnota ta prowadzi jedną z kaplic w Łodzi, nie jest ona stowarzyszona w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Chrzest do powtórki

To według kurii jest powodem, że Bracia Mniejsi Miłosierdzia Bożego nie mogą dawać sakramentu chrztu i bierzmowania wiernym. Wszystkie te, które udzielili do tej pory, stały się nieważne i wierni będą musieli je powtórzyć: - Chrzest, który przyjmuje się w kościołach chrześcijańskich zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej uznawany jest za ważny w Kościele rzymskokatolickim - mówi ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy łódzkiej kurii i dodaje, że takiego prawa Zakon Braci nie posiada.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przełożony wspólnoty ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Ojciec Kazimierz Dorociński twierdzi, że ma takie samo prawo udzielać chrzest czy bierzmowanie, jak inni duchowni w Polsce, gdyż jest tylko jedne wersje sakramentu: - Jesteśmy księżmi, mamy święcenia. A chrzest jest jeden, nie można go powtarzać - podkreśla. Bracia udzielili ponad 150 chrztów i bierzmowań i to tylko w tym roku. Jeżeli ta decyzja dalej będzie podtrzymywana przez kurie, to bardzo wiele osób będzie musiało powtórzyć sakramenty. Wiąże się to nie tylko z poświęceniem czasu, ale również z dodatkowymi kosztami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chylińska chciała się zabić! Wstrząsająca, druzgocąca prawda
  2. Przyjaciółka Chajzera nie wytrzymała. Powiedziała co o nim myśli
  3. Bohdan Smoleń zostanie uczczony w wyjątkowy sposób. Płakać się chce
  4. Jak często karmić psa? Złe karmienie może go skrzywdzić
  5. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
Następny artykuł