Bliscy poprosili Anetę, by została chrzestną. Odmówiła, powód sprawia, że ręce opadają

Bliscy poprosili Anetę, by została chrzestną. Odmówiła, powód sprawia, że ręce opadają Źródło: pexels.com

W rodzinie zbliżał się chrzest nowo narodzonego dziecka, dlatego rodzice poprosili Anetę, by została matką chrzestną. Kobieta jednak stanowczo odmówiła. Przygotowała sobie nawet całą listę argumentów, aby nikt nie próbował jej przekonać. Z niektórymi z nich można się zgodzić.

Rodzina Anety przygotowywała się do wielkiego święta, jakim dla osób wierzących jest chrzest nowo narodzonego dziecka. Kiedy kobieta została poproszona o zostanie matką chrzestną malucha, odmówiła bez wahania. Miała swoje argumenty, aby nikt nie próbował wpływać na jej decyzję. Bliscy jednak nie zostali do końca przekonani.

Chrzest nowo narodzonego dziecka jest znaczącym wydarzeniem dla rodziców, którym zależy na tym, aby wychować swoją pociechę w duchu wiary katolickiej. Niektórzy jednak mają do tej ceremonii zupełnie odmienne podejście. Jedni uważają, że to niepotrzebny rytuał, inni natomiast dostrzegają w nim jedynie okazję do wydatków. W końcu wypada dać dziecku jakiś prezent. Zwłaszcza jeśli zostało się ojcem lub matką chrzestną. Aneta przygotowała się na taką ewentualność i stanowczo odmówiła, gdy rodzina zwróciła się do niej z prośbą o zostanie matką chrzestną.

Chrzest to przede wszystkim wydatki

Kiedy Aneta dowiedziała się, że jej rodzina planuje chrzest nowo narodzonego dziecka, wiedziała, że nie wróży to nic dobrego. Postanowiła jednak pojawić się na uroczystości i jakoś przeżyć to wydarzenie, które traktowała bardziej jako niewdzięczny obowiązek niż rodzinne święto. Rodzice poprosili Anetę, aby została matką chrzestną ich dziecka.

Sam chrzest wydawał się dla Anety wyrzeczeniem, co dopiero bycie matką chrzestną nowo narodzonego dziecka. Kobieta nie mogła zrozumieć, dlaczego akurat to ją wybrali rodzice. Dziewczyna była jednak na tyle asertywna, że odmówiła parze, co wywołało niemałe zdziwienie wśród bliskich. Natomiast kobieta odniosła się do sprawy w bardzo racjonalny sposób, podając kilka istotnych argumentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Po pierwsze, ja się kompletnie nie nadaję na chrzestną. Powiedzmy sobie szczerze - do dzieci się nie garnę, wręcz mnie przerażają. Bardzo nie lubię trzymać jakiego dziecka na rękach i unikam tego jak ognia. Poza tym obecnie jestem bez pracy, a chrzest jak wiadomo, to spory wydatek - wyrecytowała Aneta.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje dla widzów "Sanatorium miłości". Chodzi o Wiesię, nie jest z nią dobrze
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

W ten sposób planowany chrzest stał się powodem niezręcznej sytuacji. Zdania internautów na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że kobieta ma prawo odmówić, inni zauważają, że bycie rodzicem chrzestnym to dawanie prezentów dzieciom tylko raz na jakiś czas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. 20-latka wzięła ślub z martwym ukochanym. Kulisy ceremonii porażają
  4. Wyciekły kulisy ślubu Mariolki ze "Świata według Kiepskich". Mamy nagranie
  5. Uwielbiana wokalistka w rozpaczy, jej tata miał poważny wypadek. Przebywa w szpitalu
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News