Jarosław Kaczyński przed kilkoma dniami opuścił szpital, w którym przebywał przez ostatni miesiąc. Prezes PiS nie ma czasu na odpoczynek po hospitalizacji i zabiegu kolana, gdyż musi zająć się nadchodzącą klęską żywiołową. Do swojego gabinetu wezwał trzech ważnych polityków.

Między początkiem maja a początkiem czerwca centrum polskiej polityki był Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie. Tam Jarosław Kaczyński przyjmował najważniejsze osoby w państwie, z premierem i prezydentem włącznie.

Szef Zjednoczonej Prawicy opuścił już jednak szpital i musi powrócić do Sejmu i do siedziby przez ul. Nowogrodzkiej. Rekonwalescencja musi ustąpić pilnej potrzebie zaradzenie skutkom możliwej klęski żywiołowej.

Jarosław Kaczyński wezwał ministrów i premiera

Jak donosi Fakt do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przybyli dziś premier Mateusz Morawiecki szef MSWiA Joachim Brudziński i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zebranie podyktowane było potrzebą stworzenia strategii pomocy i wsparcia rolników po ewentualnej i bardzo możliwej w tym roku suszy.

Na spotkaniu zebrał ich wszystkich Jarosław Kaczyński, który pospiesznie opuścił swój dom, by pojawić się na Nowogrodzkiej. Prezes PiS zrobił to mimo wciąż słabej kondycji, która towarzyszy mu po walce z chorym kolanem.

Jest to sprawa paląca z racji nie tylko oczywistych skutków klęski żywiołowej, ale także nadchodzących wyborów samorządowych, w których zwycięstwa bardzo pragnie Jarosław Kaczyński. Triumf w wyborach będzie zależał również od skali pomocy, jakie obiecają oddanym PSL rolnikom rządzący.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!

źródło: fakt.pl