Chory Jarosław Kaczyński pogrążył się w smutku na pogrzebie

Chory Jarosław Kaczyński pogrążył się w smutku na pogrzebie Źródło:

Jarosław Kaczyński, mimo swojego słabego stanu zdrowia, musiał wziąć udział w smutnej uroczystości. Jego bliskiemu współpracownikowi, przewodniczącemu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - Ryszardowi Terleckiemu, zmarła najważniejsza kobieta jego życia - mama Janina. 

Jarosław Kaczyński pożegnał matkę Ryszarda Terleckiego na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w zeszły piątek 14 września. Razem z nim w uroczystości brały udział także inne, ważne postacie polskiej sceny politycznej - między innymi sam premier RP Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, a także ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudzińskim, infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Politycy odsunęli na chwilę na bok ważne spotkania i kampanie, aby móc towarzyszyć koledze z partii w tych niezwykle trudnych chwilach. Janina Terlecka została pochowana w niezwykle uroczysty i godny sposób.

Ukochana mama, babcia i prababcia

Janina Terlecka, poza tym, że była matką ważnej postaci polskiej sceny politycznej, była również babcią i prababcią. Z bólem i żalem pożegnała ją pokaźnych rozmiarów rodzina - syn, synowa, wnuki, prawnuki oraz dalsi krewni. Kobieta zmarła przeżywszy 93 lat. Urodziła się we Lwowie, była żoną znanego, krakowskiego prozaika - Olgierda Terleckiego, który z zawodu był historykiem. Prawdopodobnie to ze względu na niego jego.

Jarosław Kaczyński w słabej formie

Prezes PiS na pogrzebie poruszał się o kuli. Na zdjęciach da się zauważyć, że wygląda na osłabionego i zmęczonego. Z pewnością przyczyniły się do tego ostatnie wizyty prezesa w szpitalu, które były źródłem plotek i spekulacji. Mimo to nie zrezygnował z uczestnictwa w uroczystości, co z pewnością jest miłym gestem skierowanym w stronę Ryszarda Terleckiego. Na temat zdrowia Jarosława Kaczyńskiego było wiele spekulacji. Gazety pisały o już między innymi o problemach z trzustką, nowotworach, kłopotach ortopedycznych i kardiologicznych. Na poważne choroby, takie które mogłyby zagrozić życiu prezesa, nic jednak nie wskazuje. Widać jednak, że szef PiS jest okropnie wycieńczony.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann puściły nerwy! Podjęła radykalne kroki, koniec zabawy
  2. 12-latka podbiła internet. Napisała list do minister PiS i nagrała piosenkę
  3. Przerażające sceny na Paradzie Równości w Szczecinie. 20 zatrzymanych
Następny artykuł