Chory Jarosław Kaczyński pogrążył się w smutku na pogrzebie

Chory Jarosław Kaczyński pogrążył się w smutku na pogrzebie Źródło:

Jarosław Kaczyński, mimo swojego słabego stanu zdrowia, musiał wziąć udział w smutnej uroczystości. Jego bliskiemu współpracownikowi, przewodniczącemu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - Ryszardowi Terleckiemu, zmarła najważniejsza kobieta jego życia - mama Janina. 

Jarosław Kaczyński pożegnał matkę Ryszarda Terleckiego na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w zeszły piątek 14 września. Razem z nim w uroczystości brały udział także inne, ważne postacie polskiej sceny politycznej - między innymi sam premier RP Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, a także ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudzińskim, infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Politycy odsunęli na chwilę na bok ważne spotkania i kampanie, aby móc towarzyszyć koledze z partii w tych niezwykle trudnych chwilach. Janina Terlecka została pochowana w niezwykle uroczysty i godny sposób.

Ukochana mama, babcia i prababcia

Janina Terlecka, poza tym, że była matką ważnej postaci polskiej sceny politycznej, była również babcią i prababcią. Z bólem i żalem pożegnała ją pokaźnych rozmiarów rodzina - syn, synowa, wnuki, prawnuki oraz dalsi krewni. Kobieta zmarła przeżywszy 93 lat. Urodziła się we Lwowie, była żoną znanego, krakowskiego prozaika - Olgierda Terleckiego, który z zawodu był historykiem. Prawdopodobnie to ze względu na niego jego.

Jarosław Kaczyński w słabej formie

Prezes PiS na pogrzebie poruszał się o kuli. Na zdjęciach da się zauważyć, że wygląda na osłabionego i zmęczonego. Z pewnością przyczyniły się do tego ostatnie wizyty prezesa w szpitalu, które były źródłem plotek i spekulacji. Mimo to nie zrezygnował z uczestnictwa w uroczystości, co z pewnością jest miłym gestem skierowanym w stronę Ryszarda Terleckiego. Na temat zdrowia Jarosława Kaczyńskiego było wiele spekulacji. Gazety pisały o już między innymi o problemach z trzustką, nowotworach, kłopotach ortopedycznych i kardiologicznych. Na poważne choroby, takie które mogłyby zagrozić życiu prezesa, nic jednak nie wskazuje. Widać jednak, że szef PiS jest okropnie wycieńczony.  1. Wassermann puściły nerwy! Podjęła radykalne kroki, koniec zabawy
  2. 12-latka podbiła internet. Napisała list do minister PiS i nagrała piosenkę
  3. Przerażające sceny na Paradzie Równości w Szczecinie. 20 zatrzymanych
Następny artykuł