Choroba Kawasakiego, czym jest
unsplash.com Jordan Whitt
Weronika Wasiak - 17 Maja 2020

Czym jest choroba PIMS-TS, która atakuje dzieci razem z koronawirusem? Wiadomo, jak rozpoznać objawy

Choroba Kawasakiego atakuje dzieci w cieniu pandemii koronawirusa? W czasie, gdy świat opanowała epidemia COVID-19, pojawia się coraz więcej przykrych doniesień o chorobie, która dotyka wyłącznie najmłodszych. Czym więc jest PIMS-TS i jakie są jego objawy? Rozpoznać je można w bardzo prosty sposób.

Choroba Kawasakiego do złudzenia przypomina pojawiający się od niedawna wśród dzieci PIMS-TS. Media każdego dnia huczą o kolejnych wykrytych przypadkach tego schorzenia u maluchów, dlatego rodzice coraz bardziej obawiają się, że i ich pociechę dotknie ten problem. Podobnie jak w przypadku COVID-19, kluczowy może być czas reakcji, dlatego ważne jest szybkie rozpoznanie choroby na podstawie pojawiających się symptomów.

Msza święta jest dla wielu PolakówOd dziś wchodzą w życie istotne zasady. Dotyczą tysięcy PolakówCzytaj dalej

Czym jest PIMS-TS? Czy to tak naprawdę choroba Kawasakiego i jakiego są jej objawy?

W cieniu pandemii koronawirusa dzieci dotyka zupełnie inne schorzenie, choć w dużym stopniu związane z COVID-19. Jak podkreśla Radio Zet, zakażenie koronawirusem u niektórych maluchów wywołuje PIMS-TS, czyli chorobę, której objawy do złudzenia przypominają symptomy choroby Kawasakiego, czyli dziecięcej choroby charakteryzującej się ostrym zapaleniem naczyń krwionośnych. By dokładniej poznać PIMS-TS należy dowiedzieć się, jak w zasadzie jest on nazywany przez specjalistów. Według ustaleń Radia Zet, PIMS-TS, określane jest jako Paediatric Inflammatory Multisystem Syndrome – Temporally Associated with SARS-CoV-2. Lekarze opisują tak dziecięcy wieloukładowy zespół zapalny związany z koronawirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Katarzyna Dowbor - okropne warunkiMama zmarła na raka, zostali z babcią w okropnych warunkach. Katarzyna Dowbor nie wytrzymałaCzytaj dalej

Dotychczas najwięcej przypadków tego schorzenia wykryto w Stanach Zjednoczonych, dlatego przede wszystkim tam eksperci apelują, by dzieci powyżej drugiego roku życia nie wychodziły z domów, a w razie konieczności wyjścia nosiły maseczki ochronne oraz zachowywały bezpieczny odstęp. Okazuje się, że większość maluchów, których dotknął PIMS-TS, po przeprowadzeniu testów, otrzymywało wynik dodatni albo na obecność COVID-19, albo na przeciwciała koronawirusa. Specjaliści wciąż starają się ustalić, co jest dokładną przyczyną powstawania u dzieci PIMS-TS. W międzyczasie zwracają się do rodziców z prośbą o obserwowanie swoich pociech i zgłaszanie niepokojących objawów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje 16-letni aktor. Mama podała porażającą przyczynę śmierci, ostrzeżenie dla rodziców i dzieci

2. Ważny apel ministerstwa zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, znamy treść

PIMS-TS daje bowiem objawy wyraźnie widoczne i, tak jak wspomnieliśmy wyżej, łudząco podobne do choroby Kawasakiego. Najczęstszymi symptomami świadczącymi o tej przypadłości są: obrzęk dłoni i stóp, wysypka, oraz długo utrzymująca się gorączka. W leczeniu PIMS-TS specjaliści wykorzystują leki przeciwzapalne, rozrzedzające krew i niektóre przeciwciała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czynności, od których lepiej nie zaczynać dnia. Potrafią popsuć nam samopoczucie oraz są niekorzystne dla zdrowia
  2. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  3. Jednej rzeczy w filmie Sekielskich nie było. Właśnie ujawniono nowe dowody ws. biskupa Janiaka
  4. Czym jest choroba PIMS-TS, która atakuje dzieci razem z koronawirusem? Wiadomo, jak rozpoznać objawy
  5. TVP nagle przekazało niewiarygodną wiadomość. Ciężko w to uwierzyć, totalne zaskoczenie
  6. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu

BabciaPo śmierci babci otworzył jej album ze zdjęciami i zaniemówił. Dopiero wtedy poznał prawdę, nie mógł uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: radio zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News