nieuleczalna choroba polskie gwiazdy
Instagram lubaszenkoo, Wikipedia Adrian Grycuk, "Świat według Kiepskich" Polsat
Joanna Szwalikowska - 29 Września 2020

Lubaszenko, Hołdys, "Boczek". Polskie gwiazdy cierpią na nieuleczalną chorobę, niszczy ich od środka

Ta nieuleczalna choroba utrudnia życie wielu ludziom. Zmaga się z nią aż co czternasty Polak. Cierpi na nią również wiele znanych polskich gwiazd, jak Zbigniew Hołdys, Olaf Lubaszenko czy Dariusz Gnatowski, czyli "Boczek" znany z serialu "Świat według Kiepskich". Które polskie gwiazdy usłyszały niepokojące diagnozy?

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna. Niestety, aż co czternasty Polak się z nią zmaga. Zaburzone wydzielanie lub działanie insuliny powoduje, że ludzie muszą przyjmować leki, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Gwiazdy coraz chętniej dzielą się wyznaniami na temat tego, że żyją z cukrzycą lub innymi chorobami. Które z nich zmagają się z cukrzycą?

Daniel Martyniuk była synowa paczkaNiewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówiliCzytaj dalej

Cukrzyca to choroba, z którą zmaga się mnóstwo polskich gwiazd, jak Olaf Lubaszenko czy Zbigniew Hołdys

- W moim przypadku nie dałoby się oddzielić cukrzycy od dwóch poważnych problemów, czyli od otyłości i od towarzyszącej jej depresji. Moja otyłość stała się początkiem problemów z cukrzycą. Mam cukrzycę typu II. Została ona zdiagnozowana przy okazji mojej wizyty u lekarza w sprawie leków na nadciśnienie i żołądek - opowiadał Olaf Lubaszenko w rozmowie z "Super Expressem". Jego zdrowie uległo poprawie po zrzuceniu 40 kilogramów oraz zmianie nawyków żywieniowych.

Zbigniew Hołdys od lat zmagał się z cukrzycą, o czym nie bał się mówić otwarcie. O chorobie dowiedział się zupełnie przypadkowo, podczas komisji wojskowej w wieku 18 lat. Od wojska uchronił go właśnie zbyt wysoki poziom cukru. Jego zdaniem życie z tą chorobą jest możliwe, a wręcz namawia ona do przełamywania pewnych barier.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Dariusz Gnatowski, znany również jako "Boczek" z serialu "Świat według Kiepskich", nie jest w stanie określić, od którego momentu choruje na cukrzycę. W rozmowie z RMF FM wyznał, że nie wiedział nawet, że jest to choroba przewlekła, dlatego po przypisaniu przez lekarza leków, wziął jedną paczkę leków, po czym zapomniał o sprawie. Po latach okazało się jednak, że choroba wymaga stałego przyjmowania leków.

- Ja mam na tyle ustabilizowany poziom cukru, jak na ten czas i na swój wiek, że cukrzyca nie stanowi dla mnie problemu. Napady senności i nagłe pragnienie minęły. Wiem, że ta choroba jest, kontroluję poziom cukru we krwi i nie odczuwam dolegliwości związanych z powikłaniami, jakie niesie cukrzyca - opowiadał aktor Michał Piela, który od lat zmaga się z cukrzycą typu II.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Joanna. Cały kraj płacze „Jeszcze niedawno rozmawialiśmy Joasiu…”

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

- Byłam w ostatnim trymestrze ciąży z Fabienne. Podczas badań wyszło, że mam cukrzycę ciążową. Nie traktowałam tego jak wyroku, to się przecież zdarza kobietom w odmiennym stanie. Poziom cukru udało się uregulować dietą. Minęło trochę czasu, już zdążyłam o wszystkim zapomnieć, gdy mój organizm zaczął się dziwnie zachowywać - opowiadała w rozmowie z "Super Expressem" Marta Wiśniewska o tym, w jaki sposób dowiedziała się o chorobie. Kobieta nazwała cukrzycę swoją "koleżanką".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fatalne wieści, z naszych portfeli znikną niemałe pieniądze. Lista podwyżek cen i opłat załamuje
  2. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  3. Małgorzata Rozenek odsłoniła pośladki. Fani zaniemówili, w końcu przesadziła?
  4. Miał poważne problemy ze snem. Zostawił na noc włączoną kamerę, gdy zobaczył nagranie, zaniemówił
  5. Porażające informacje obiegły Polskę. Nie żyje Józef Górka, wielka strata
  6. Rewolucyjny przepis na placki ziemniaczane. Bajecznie proste i nieziemsko pyszne

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Plejada

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News