Lekarze niewiele zrobili, by pomóc ciężko chorej 102-latce. Gdy później ją przebadali, przecierali oczy ze zdumienia

Lekarze niewiele zrobili, by pomóc ciężko chorej 102-latce. Gdy później ją przebadali, przecierali oczy ze zdumienia Źródło: Pexels Pixabay

Choroba dopadła tą kobietę w wieku 102-lat. Koronawirus dla osób w tym wieku jest niemalże jednoznaczny z wyrokiem śmierci. Lekarze przyznali, że niewiele zrobili, by jej pomóc. Teraz nikt nie potrafi wytłumaczyć tego, co się stało.

Choroba została stwierdzona u 102-latki, kiedy na początku marca pojawiła się w szpitalu. Chociaż mieszkanka Genui początkowo skarżyła się na problemy z sercem, zaczęła mieć objawy grypopodobne. Po wykonaniu testu wynik okazał się pozytywny - Włoszka była zarażona SARS-CoV-2.

Początkowo inna choroba niepokoiła Italicę Grondonę. Jak podaje CNN, 102-letnia Włoszka trafiła do szpitala ze względu na lekką niewydolność serca. Jej stan jednak wydawał się być stabilny. Lekarze zaniepokoili się dopiero, gdy u kobiety pojawiły się objawy, które mogły sugerować, że zaraziła się koronawirusem. Obawy służb medycznych się potwierdziły, Włoszka była zainfekowana.

To kolejna poważna choroba, którą przeszła starsza kobieta

Włoscy lekarze wiedzieli, że choroba u tak zaawansowanej wiekowo osoby może skończyć się śmiercią. Tym bardziej nie mogli ukryć swojego zdziwienia, gdy po dwudziestu dniach okazało się, że kobieta może opuścić szpital. Jak relacjonuje CNN, pracownicy służby zdrowia nie musieli robić zbyt wiele, aby pomóc pacjentce wygrać z koronawirusem. Italica Grondona poradziła z nim sobie sama.

- Niewiele zrobiliśmy, by jej pomóc. Wyzdrowiała sama - powiedziała lekarka, udzielając wywiadu stacji CNN.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy okazało się, że COVID-19 to nie pierwsza, groźna choroba, jaką przeszła Włoszka, jeszcze bardziej zainteresowali się jej przypadkiem. Mieszkanka Genui w dzieciństwie przeszła także tzw. "hiszpankę". Pandemia niebezpiecznej grypy wybuchła w 1918 roku, czyli rok po tym, jak na świat przyszła Italica Grondona. Specjaliści postanowili pobrać od niej próbki, by wykonać dalsze badania.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacje

2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Po tej historii lekarze żartowali, że już żadna choroba nie pokona włoskiej góralki. Przyznali również, że jest to nadzieja dla wszystkich osób, które zarażają się koronawirusem w podeszłym wieku. Relację z tego niesamowitego zdarzenia zdała amerykańska stacja telewizyjna, CNN.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. Genialny trik na masło prosto z lodówki. W kilka sekund będzie gotowe do smarowania
  4. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz. Wdowa zaapelowała do wszystkich Polaków
  5. Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza
  6. Skandal, wyrzucili sterty jedzenia kupionego na zapas. Nie wiedzieli jak odświeżyć pieczywo

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News