Nie żyje słynny aktor z "Łowcy Androidów"!

Nie żyje słynny aktor z "Łowcy Androidów"! Źródło: .

Choroba zabrała gwiazdora kultowego filmu Ridleya Scotta. Z pewnością wszyscy pamiętają go z brawurowej roli w "Łowcy androidów". Filmowy świat opłakuję tę stratę.

Choroba odebrała filmowemu światu kolejnego fantastycznego aktora. Zmarł gwiazdor kultowego dzieła Ridleya Scotta "Łowca androidów"  z 1982 roku. Była to najważniejsza rola w jego karierze. 

Choroba przyczyną śmierci słynnego aktora

Krótka choroba była przyczyną śmierci Rutgera Hauera - słynnego, holenderskiego aktora, który w trakcie swojej wieloletniej kariery zaliczył występy w bardzo ważnych dla kinematografii produkcjach. Największą rozpoznawalność przyniosła mu oczywiście niezapomniana rola w "Łowcy androidów". 

Udział w kultowym filmie Ridleya Scotta był początkiem jego wielkiej sławy, a także jego najważniejszym osiągnięciem w działalności artystycznej. Filmowy świat opłakuję tę wielką stratę, a fani ze wzruszeniem wspominają zmarłego aktora. Zmarł 19 lipca w wieku 75 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Brawurowa rola w "Łowcy androidów"

"Łowca androidów" z 1982 roku wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, to film, który na stałe zapisał się w kanonie kultowych pozycji światowej kinematografii. Rutger Hauer brawurowo zagrał w nim Roya Batty'ego - przywódcę zrewoltowanych replikantów Nexus-6. Właśnie z tej roli jest najbardziej kojarzony również widzom z całego świata. 

Aktor ma jednak na swoim koncie bardzo wiele różnych ról. W ostatnim czasie przypomniał o swoim istnieniu dzięki udziałowi w filmach takich jak: "Batman: Początek" Christophera Nolana czy "Sin City: Miasto Grzechu" Roberta Rodrigueza. W 2009 roku zagrał w filmie Lecha Majewskiego "Młyn i krzyż", w którym wcielił się w rolę niderlandzkiego malarza Pietera Bruegla (starszego).

Rutger Hauer poza byciem aktorem, zajmował się również produkcją filmową, pisaniem scenariuszy, a także reżyserią. Był mocno zaangażowany w różnego rodzaju akcje społeczne. Znany był z pomagania osobom chorym na AIDS. 

Informację o jego śmierci przekazał agent gwiazdy Steve Kenis. BBC donosi, że zmarł po krótkiej chorobie, ale nie zdradza, jakiego rodzaju była to przypadłość. Odszedł w swojej posiadłości w Beetsterzwaag w Holandii. Przez wielu nazywany był holenderskim Paulem Newmanem. Fani aktora są niezwykle zasmuceni tą informacją i ze wzruszeniem wspominają ulubione filmy z jego udziałem. 

Źródło: Wikimedia Commons/Rob Mieremet / Anefo

Źródło: Wikipedia/Odessa International Film Festival

ZOBACZ TAKŻE

  1. Jeden z największych gwiazdorów TVN pokazał się z partnerem w łóżku. Podpis pod zdjęciem rozwścieczy tysiące Polaków
  2. Żona gwiazdora TVP opublikowała wstrząsający wpis. Fanów zatkało
  3. Mąż spisywał wszystkie powody, dla których żona odmawiała mu współżycia. Pękniecie ze śmiechu gdy zobaczycie, co wymyślała
  4. Porażająca wiadomość o urodzonych wczoraj pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka
  5. Lokal po Kuchennych Rewolucjach zaatakowany! Niewyobrażalny smród, chce się płakać i wymiotować
  6. PKO BP oddał podatnikom fortunę! Niewyobrażalna kwota

Źródło: o2.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News