Odkryto, co łączy niemal wszystkie zmarłe ofiary koronawirusa we Włoszech. Wyniki są niepokojące

Odkryto, co łączy niemal wszystkie zmarłe ofiary koronawirusa we Włoszech. Wyniki są niepokojące Źródło: Pixnio

Choroba COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo w całej Europie, najgorzej jest jednak we Włoszech. Rzymski instytut zdecydował się przyjrzeć wszystkim ofiarom. Wyniki jego badań potwierdzają, że wiele ofiar cierpiało na te same problemy. To bardzo ważne ustalenia.

Choroba wywoływana przez wirus SARS-CoV-2 wyjątkowo mocno uderzyła we Włochów. Liczba zgonów jest tam ogromna, wciąż trwają badania nad tym nieznanym do niedawna wirusem, ale jeden z instytutów postanowił przyjrzeć się sylwetkom ofiar. 

Choroba, która jest wyjątkowo niebezpieczna

Choroba COVID-19 przebiega gorzej jeśli wystąpi u osób z grupy ryzyka. Młode osoby często przechodzą ją bezobjawowo, jednak przenoszą oni wirusa i zarażają ludzi, którzy są na niego wyjątkowo wrażliwi. Oprócz podeszłego wieku zagrożenia stanowią także współistniejące choroby, w szczególności układu oddechowego, który jest atakowany przez koronawirusa. Rzymski Instytut przeanalizował 18 procent zgonów we Włoszech i okazało się, że wiele z nich ma wspólny mianownik. Po analizie wybranych przypadków zauważono, że istnieją trzy główne schorzenia powtarzające się w większości stanie zdrowia osób, które zostały zarażone oraz w efekcie infekcji zmarły.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Badania rzucają nowe światło

Choroba, która została potwierdzona u 75 proc. zmarłych nie była wcześniej brana jako zagrożenie w związku z infekcją. Okazało się jednak, że właśnie 75 proc. osób objętych analizą cierpiało na problemy z ciśnieniem krwi. Kolejnym schorzeniem, które łączyło zmarłych pacjentów jest cukrzyca, która występowała zajęła drugie miejsce i potwierdzona została u 35 proc. badanych. Ponadto jedna trzecia osób, które zmarła zmagała się także z chorobami serca. Jedynie trzy osoby z przypadków, które poddali analizie rzymscy specjaliści, były zdrowe przed zakażeniem się wirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Straszne statystki

Choroba wywołana przez nowego wirusa zabiła we Włoszech wiele osób. Ich średni wiek to 79,5.  Co ciekawe z danych wynika, że osoby, które zmarły i miały poniżej 40 lat to tylko i wyłącznie mężczyźni, którzy jeszcze przed zachorowaniem na koronawirusa borykali się z innymi poważnymi schorzeniami. W czwartek, Angelo Borrelli, szef Obrony Cywilnej potwierdził, że w ciągu jednej doby zmarło 427 osób zarażonych koronawirusem. Obecnie we Włoszech na oddziałach intensywnej terapii przebywała około 2500 osób, a według dostępnych danych, które na konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Obrony Cywlinej w Rzymie, nie jest to jeszcze szczyt zachorowań i sytuacja może się jeszcze zmienić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"
  3. Niestety, nie doczekała się nawet wyników testu na zakażenie. Jej chłopak znalazł ją martwą na podłodze
  4. Nietypowe objawy koronawirusa. Występują u 30 procent chorych
  5. Nagranie z ukrytej kamery pokazało, co tata robi z 4-letnią córką. Mama zobaczyła nagranie i zaniemówiła
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News