Ważne, oficjalne zalecenie, chodzi o ochronę przed koronawirusem. Sposób banalny i bezwysiłkowy, ważne, jeśli ma się kontakt z ludźmi

Ważne, oficjalne zalecenie, chodzi o ochronę przed koronawirusem. Sposób banalny i bezwysiłkowy, ważne, jeśli ma się kontakt z ludźmi Źródło: pixabay/mattthewafflecat

Choroba COVID-19 wywoływana przez koronawirusa wzbudza przerażenie na całym globie, nikt nie chce się nią zarazić. Wydano oficjalne zalecenie, dzięki któremu można uchronić się przed zarażeniem.

Choroba spowodowana koronawirusem zbiera żniwo na całym świecie. Choć odsetek śmierci wśród chorych COVID-19 jest wciąż niski, wiele osób słusznie obawia się o swoje życie i zdrowie. Okazało się, że stosowanie się do kilku prostych zaleceń, pomoże nam w zmniejszeniu ryzyka zarażenia.

Porady federacji na podstawie zaleceń WHO

Jak informuje Europejska federacja związków inżynierów i techników sanitarnych REHVA, kluczowy jest odpowiedni sposób wietrzenia podejrzeń, głównie przez to, że wirus przenosi się drogą kropelkową. Ponadto ze względu na podejrzenia naukowców, że koronawirus jest transmitowany także poprzez drogę pokarmową, kluczowe jest odpowiednie wietrzenie toalety. Porady REHVA oparte są na zaleceniach WHO.

W przypadku pomieszczeń zamkniętych musimy pamiętać o regularnym i dokładnym wietrzenie. Jeśli możemy otwierać okna, to korzystamy z tej okazji. W innym wypadku warto zainteresować się systemem wentylacji, aby był włączony przez całą dobę. Aby zmniejszyć ryzyko podróżowania wirusa między pomieszczeniami, należy wyłączyć system recyrkulacji o obiegu wewnętrznego.

Co ciekawe, jeśli chodzi o sam COVID-19, nie trzeba specjalnie wymieniać filtrów, ani odkażać klimatyzacji. Same w sobie nie są źródłem infekcji, choć oczywiście warto dbać o ich regularny serwis.  

Choroba COVID-19 a toaleta. Co robić, aby nie złapać wirusa w łazience

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowcy twierdzą, że mają dowody, że SARS-CoV-2 przenosi się drogą pokarmową, dlatego warto dbać o wietrzenie toalety. System wentylacyjny powinien tworzyć podciśnienie i wyrzucać powietrze na zewnątrz. Niestety, otwarcie okna może nie wystarczyć, bo może przepychać powietrze do pomieszczeń poza toaletę.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

Ponadto jest jeszcze jedna prosta porada, do której powinniśmy się zastosować. Warto przed spuszczeniem wody zamknąć deskę, dzięki temu woda z zarazkami nie będzie chlapać poza obręb toalety. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Wycieńczona pielęgniarka opublikowała porażające nagranie. Ze łzami w oczach błaga, by nie robić pewnej rzeczy
  4. Co oznacza stan epidemii w Polsce? Rząd wprowadzi mnóstwo dodatkowych ograniczeń
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News