Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze

Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze Źródło: Pixabay.com 1662222

Choroba jeszcze w środę nie zagrażała życiu 66-latka, w sobotę mężczyzna już nie żył. Pacjent z Lublina jest 3 ofiarą koronawirusa w Polsce, niepokojące fakty ujrzały światło dzienne.

Choroba rozwinęła się u seniora bardzo szybko, jeszcze w środę lekarze nie stwierdzili bezpośredniego zagrożenia życia u 66-latka, choć jego stan był poważny. Pacjent zakażony koronawirusem zmarł w sobotę. Mężczyzna jest 3 ofiarą pandemii w Polsce, na jaw wyszły niepokojące fakty.

Choroba postępowała szybko

66-latek z powiatu janowskiego z gminy Dzwola w woj. lubelskim został przyjęty do szpitala na oddział zakaźny w środę 11 marca w nocy. Lekarze określili jego stan jako umiarkowanie ciężki, jednak nie było bezpośredniego zagrożenia życia dla seniora i wskazań do użycia respiratora. Ministerstwo zdrowia potwierdziło w sobotę wieczorem, ze pacjent z Lublina zmarł, jest 3 ofiarą pandemii Covid-19 w Polsce.

Wcześniej z powodu zakażenia koronawirusem zmarła 57-letnia kobieta z Poznania oraz 73-letni mężczyzna z Wrocławia. W przypadku śmierci pacjenta z Lublina lekarze wskazują, że kluczową rolę odegrały choroby współistniejące, na które senior cierpiał już przed zakażeniem wirusem z Chin.

- Pacjent miał również choroby przewlekłe współistniejące i ten fakt oraz same szczegóły kliniczne tego nieszczęśliwego zdarzenia wskazują, że z dużym prawdopodobieństwem przyczyna jego śmierci była inna niż ostra niewydolność oddechowa - poinformował na konferencji prasowej dr Krzysztof Tomaszewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK w Lublinie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choroba spowodowana wirusem prawdopodobnie nie była bezpośrednia przyczyną śmierci 66-latka

W całym kraju zanotowano już 104 potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-19. Polski rząd wprowadził w całym kraju stan zagrożenia epidemicznego, zamknięto szkoły, kina i muzea oraz ograniczono pracę lokali gastronomicznych. Odwołano wszystkie imprezy kulturalne i sportowe o charakterze masowym. Na 10 dni zostaną również zamknięte granice kraju. Pomimo tych działań, Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski przewiduje, że niestety w najbliższym czasie liczba zarażeń koronawirusem będzie rosła.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Pandemia rozwija się dynamicznie nie tylko w Polsce. To ogromny problem dla całej Europy. Odwołano niemal wszystkie imprezy międzynarodowe, wiele krajów ograniczyło transport publiczny obywateli oraz wprowadziło szereg restrykcji, mających na celu zahamować szybkie rozprzestrzenianie się groźnego dla życia ludzkiego wirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Biedronka przekazała ważną wiadomość dla wszystkich klientów. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że tak jest
  4. Porażająca relacja w Włoch. Starsze osoby umierają w przykrych warunkach
  5. Znały się od 17 lat i były najlepszymi przyjaciółkami. Badania genetyczne ujawniły oszałamiającą prawdę, nie do uwierzenia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News