Ryzyko śmierci rośnie wraz z wiekiem i konkretnymi chorobami towarzyszącymi. Jest lista schorzeń

Ryzyko śmierci rośnie wraz z wiekiem i konkretnymi chorobami towarzyszącymi. Jest lista schorzeń Źródło: Unsplash CDC

Choroba, która obiegła cały świat wywołuje spory niepokój. Ostatnio została upubliczniona lista schorzeń, które zwiększają ryzyko jej ciężkiego przebiegu. Warto zapoznać się z tą listą. Badania nie pozostawiają złudzeń.

Zagrożenie, które powoduje choroba związana z panującą pandemią, może być wyższe przy innych schorzeniach. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji dotyczących grupy podwyższonego ryzyka. Oprócz osób starszych zagrożeni mogą być ci, którzy cierpią na pewnie przypadłości.

Choroba, która zbiera żniwo na całym globie

Nie da się ukryć, że pandemia, za którą odpowiada choroba wywołana koronawirusem jest przyczyną sporych niepokojów. Wiele osób stara się robić wszystko by uniknąć infekcji. Służby sanitarne zalecają wzmożoną dbałość o higienę i unikanie przebywania wśród innych ludzi. Ostatnie badania pokazują kto jest najbardziej zagrożony. Oprócz osób powyżej 65. roku życia wyszczególnione zostały przypadłości, które mogą przyczynić się do tego, że choroba będzie jeszcze bardziej niebezpieczna.

Naukowcy na całym świecie starają się określić to kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka przy panującej pandemii. Nie od dziś wiadomo, że koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla seniorów. O ile u dzieci choroba może przebiegać bez większych objawów, to już w przypadku osób starszych może skończyć się nawet śmiercią. Teraz lista ludzi, którzy są narażeni na ciężki przebieg infekcji została rozszerzona. Koronawirus przyczynił się już do śmierci wielu osób na świecie, w związku z tym warto się z nią zapoznać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kto jest najbardziej zagrożony w przypadku infekcji?

Choroba jest najbardziej niebezpieczna do osób, które przekroczyły 65. rok życia. Jednak prestiżowe czasopismo naukowe "Lancet" opublikowało artykuł, w którym wymieniono przypadłości przyczyniające się do cięższego przebiegu infekcji. Podwyższone zagrożenie dotyczy osób cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie, zakrzepicę żył oraz sepsę. W związku z tym jeżeli cierpimy na jedną z tych chorób powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych nie powinniśmy wówczas wychodzić z domu i w bardziej restrykcyjny sposób dbać o higienę.

Artykuł opublikowany w czasopiśmie "Lancet" stwierdza na podstawie badań, że choroba wywołana koronawirusem nie przebiega ciężej u osób palących papierosy. W związku z tym mimo tego, że samo w sobie palenie wyrobów tytoniowych nie należy do zdrowych, to nie wpływa ono na przebieg infekcji. Dla niektórych osób może być to niemałym zaskoczeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje


2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

W trosce o wspólne dobro warto stosować się do zaleceń rządu oraz sanepidu. Panująca choroba dla dużej części ludzi może okazać się niebezpieczna i lepiej w tym wypadku zachować wzmożoną ostrożność. Niezależnie od tego czy sami należymy do grupy podwyższonego ryzyka, nasza nieodpowiedzialność może sprawić, że zarażona zostanie osoba, dla której starcie z koronawirusem będzie tragiczne w skutkach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają
  4. U noworodka potwierdzono koronawirusa. Lekarze nie mogli uwierzyć, najmłodszy zakażony
  5. Kto na koronawirusa umiera częściej, kobiety czy mężczyźni? Opublikowano najnowsze badania
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Lancet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News