Polityk lewicy wyjawia prawdę o swoim stanie zdrowia. "Jestem ciężko chory na raka i umieram"

Polityk lewicy wyjawia prawdę o swoim stanie zdrowia. "Jestem ciężko chory na raka i umieram" Źródło: .

Choroba strasznie go wyniszczyła. Polityk opowiada o swoich przeżyciach w związku ze straszną przypadłością. Poseł PSL-UED mówi o tym, że zmusiła go do zmiany dotychczasowego stylu życia i pozbycia się niektórych przyzwyczajeń.

Choroba, na którą cierpi Michał Kamiński, to niestety częsta przypadłość wśród Polaków. Cierpi na nią co jedenasty dorosły człowiek na świecie. Jest uciążliwa, czasami ciężko ją wykryć, a żeby móc z nią funkcjonować, należy zmienić dotychczasowy styl życia. Z cukrzycą od wielu lat boryka się również poseł PSL-UED, Michał Kamiński. W ostatniej rozmowie z Wirtualną Polską uchylił rąbka tajemnicy na temat swojej zadziwiającej metamorfozy.

Choroba zmieniła Michała Kamińskiego nie do poznania

Poseł przyznaje, że z cukrzycą zmaga się nie od dziś. Chociaż choroba jest bardzo popularna, nie umniejsza to niebezpieczeństwa, jakie stwarza dla chorego. Wedle statystyk, co 6 sekund na świecie kolejna osoba umiera z powodu cukrzycy bądź jej konsekwencji, a całkowita liczba osób chorujących na cukrzycę na świecie zwiększyła się ponad 3,5-krotnie w ciągu ostatnich 35 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polityk był już wielokrotnie pytany o metodę odchudzania, jaką stosuje. Teraz wyznaje, że nie ma magicznej receptury - tak drastycznie jego wygląd odmieniła właśnie choroba. 

- Ja nie lubię epatować tą sprawą, ale mój spadek wagi był spektakularny, więc uznałem, że warto odpowiadać. To wiązało się też z pogłoskami, że jestem ciężko chory na raka i umieram. To - chwała Bogu - mogę zdementować - wyznał w rozmowie z telewizją Wirtualnej Polski.

Cukrzyca jest w większości przypadków nie do wyleczenia. Ludzie borykają się z nią całe życie i w zależności od tego, na ile są w stanie zastosować się do zaleceń lekarza, mogą złagodzić towarzyszące jej, dokuczliwe symptomy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie

2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

- W jakimś sensie choroba którą mam, która jest nieuleczana - bo taka jest cukrzyca - powoduje konieczność ogromnego wysiłku, zmiany swojego trybu życia, codziennego wysiłku sportowego. W moim przypadku tak się dzieje - wyznał polityk.

Po wyznaniu padło oczywiście pytanie o to, w jaki sposób udaje mu się pogodzić wysiłek fizyczny ze zbliżającymi się wyborami. 

- Jeżeli ludziom mówię, że warto zmieniać Polskę, to musiałem zmienić siebie. I realnie to zrobiłem - podsumował Michał Kamiński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: dorzeczy

Następny artykuł