Choroba
unsplash.com/bruce mars
Klaudia Bochenek - 9 Stycznia 2020

Mężczyzna cały czas śmiał się bez powodu. Poszedł do lekarza i zamarł, usłyszał powalające słowa

Choroba, na którą cierpiał mężczyzna, okazała się dla niego szokiem. Został szczegółowo zdiagnozowany dopiero po kilkudziesięciu latach, męczyły go częste napady śmiechu. Okazały się być objawem nieuleczalnego schorzenia.

Choroba, na którą cierpiał 40-latek, denerwowała już jego samego oraz osoby znajdujące się w jego towarzystwie. Napady śmiechu bywały męczące i trudne do opanowania. Teraz, kiedy zna już diagnozę, wszystko stało się łatwiejsze.

Dziwna choroba sprawiała, że śmiał się w nieodpowiednich momentach. Nie mógł nad tym zapanować

Niekontrolowany śmiech pojawił się u niego pierwszy raz w wieku 8 lat. Z biegiem czasu objawy się nasilały, a kiedy mężczyzna przekroczył próg 40. roku życia napady śmiechu przydarzały mu się regularnie 2-3 razy w tygodniu. Postanowił wybrać się do lekarza, ponieważ nie tylko go to męczyło, ale też wywoływał dyskomfort u osoby. W jego karcie historii choroby znajdowało się podejrzenie m.in. guza mózgu, cukrzycy oraz schizofrenii.

Rodzinka.plSkandal wokół "Rodzinka.pl". Niebezpieczne dla zdrowia dzieci, "poupadali na głowy"Czytaj dalej

Zarządzono badanie elektroencefalograficzne na University of Hawaiʻi at Mānoa's John A. Burns School of Medicine (JABSOM), znane bardziej pod skrótem EEG. Za pomocą elektrod czynnościowych przyczepionych na powierzchni całej czaszki, aparatura zbiera informacje o prądach mózgu. Lekarze byli zdziwieni, kiedy na wynikach mogli wyraźnie zaobserwować nadmierną aktywność prawego płata skroniowego mózgu - to zjawisko popularne przy epilepsji. Dopiero badanie za pomocą rezonansu magnetycznego wyjaśniło wszystko.

Przez kilkadziesiąt lat nikt nie potrafił dokładnie go zdiagnozować

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Królowe życiaByła cała sina, ciągle płakała. Dagmara Kaźmierska zdradziła, jak wyglądało jej życie, była na skrajuCzytaj dalej

Rezonans magnetyczny wykazał, że u 40-latka pojawił się guz o charakterze nienowotworowym. To tak zwana hamartoma, inaczej błędniak. U mężczyzny był on zlokalizowany na podwzgórzu, dlatego powodował napady śmiechu. Okazało się również, że ataki śmiechu były swojego rodzaju atakami padaczkami. Przez kilkadziesiąt lat nikt nie zorientował się, co tak naprawdę dolega mężczyźnie. Napady śmiechu udało się wyeliminować za pomocą leków przeciwpadaczkowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Chcesz zostać postacią z bajki lub superbohaterem? Disneyland szuka pracowników, lecz wymagania mogą zaskoczyć
2. Wyciekło nagranie. Film z bijatyki "Pięknych i Młodych" poraża, wiadomo już kto zaczął

- To bardzo intrygujący przypadek medyczny. Przed zetknięciem się z tym przypadkiem, nie wiedziałam, że ataki padaczki mogą objawiać się w postaci niekontrolowanych napadów śmiechu - skomentowała Nina Leialoha Beckwith, rezydentka JABSOM.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Świetna wiadomość dla rencistów. Od dziś mogą składać wnioski o dodatkowe świadczenie
  3. Lider Boys bezsilny, wybuchł płaczem. Usłyszał przytłaczającą wiadomość, dramat gwiazdy disco polo
  4. Serialowy Paździoch nie wygląda dobrze. Zmaga się z chorobą, jest coraz gorzej
  5. Jaruś z Chłopaków do wzięcia się załamał. Ostry film dla dorosłych z jego udziałem trafił do sieci

Edyta GórniakZłe rzeczy dzieją się z Edytą Górniak. Jej wygląd zmienił się drastycznieCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News