Trudno ją rozpoznać. Polska gwiazda przegrywa z chorobą, błaga o pomoc

Trudno ją rozpoznać. Polska gwiazda przegrywa z chorobą, błaga o pomoc Źródło: Zrzutka.pl

Choroba zaatakowała ją nagle, dziś polska gwiazda prosi fanów o pomoc. Sama już nie daje sobie rady, a rodzina nie może dłużej finansować jej leczenia. Wiele razy reprezentowała kraj na arenie międzynarodowej, teraz nie jest w stanie sama zejść po schodach.

Choroba pojawiła się nagle, polska gwiazda walczy z nowotworem. Sportsmenka wielokrotnie reprezentowała kraj na arenie międzynarodowej, również w Igrzyskach Olimpijskich. Teraz błaga fanów o pomoc, sama nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia.

Choroba zmieniła życie Erwiny Ryś-Ferens w prawdziwe piekło

Erwina Ryś-Ferens to jedna z najbardziej utytułowanych polskich panczenistek. Łyżwiarka ma na koncie medale mistrzostw świata, czterokrotnie reprezentowała Polskę na zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Choć nie udało jej się stanąć na podium tej najważniejszej sportowej imprezy, zawody niemal zawsze kończyła w ścisłej czołówce.

Trzy lata temu lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. Kobieta podjęła leczenie i wygrała z chorobą. Niestety, radość okazała się tylko chwilowa. Była łyżwiarka zaczęła uskarżać się na ból nogi. Po wielu badaniach lekarze przekazali jej przerażające informacje. To przerzut nowotworu do kości. W kwietniu olimpijka straciła władzę w kończynach dolnych.

- Nikt mi nie powiedział, czy uda się mnie wyleczyć. Nikt nie powiedział, czy znów będę chodzić. Mam kolejne wizyty, dostaję tabletki. I tyle - wyznała sportsmenka w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choroba zaatakowała nagle, sportsmenka walczy o powrót do zdrowia

Rodzina Erwiny Ryś-Ferens nie może samodzielnie pokryć kosztów leczenia i rehabilitacji gwiazdy. Syn sportsmenki założył zbiórkę internetową na rzecz swojej mamy, oboje błagają o pomoc kibiców i fanów. Do tej pory udało się uzbierać nieco ponad 60 tysięcy złotych, kwota końcowa wynosi 145 tysiące złotych.

- Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie. Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia - zaapelował syn gwiazdy.

Dzisiaj grzeje: 1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia

2. Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce

- Nie ma co ukrywać, moja sytuacja jest trudna. [...] przede mną zakup łóżka rehabilitacyjnego, przystosowanie mieszkania, koszty leczenia i rehabilitacji. Walka trwa i sporo kosztuje - wyznała była łyżwiarka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Obostrzenia powrócą. Wiemy jakie, rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści

Źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News