Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk

Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk Źródło: Pikio.pl

Choroba okazała się bezlitosna, smutne wieści właśnie obiegły krajowe media. Nie żyje polski polityk, zmarł po ponad miesiącu wyczerpującej walki o powrót do zdrowia. Rodzina i bliscy mężczyzny, a także cała lokalna społeczność, są pogrążeni w głębokiej żałobie.

Choroba nie miała litości. Po ponad miesięcznej walce o powrót do zdrowia zmarł polski polityk, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W żałobie pogrążeni są bliscy mężczyzny, a także lokalna społeczność, której był cenionym członkiem.

Choroba COVID-19 była przyczyną śmierci polskiego polityka

Wyjątkowo smutne informacje obiegły w piątek krajowe media, nie żyje Stanisław Majerczyk, radny miejski z Zakopanego. Nieco ponad miesiąc temu u mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem, jego stan zdrowia pogarszał się z dnia na dzień. W końcu zakopiański radny został przyjęty do szpitala zakaźnego w Krakowie, jednak jego kondycja się nie poprawiał. 60-letni polityk przegrał walkę z postępującą chorobą COVID-19 i zmarł w czwartek 3 września 2020 roku w godzinach wieczornych.

Stanisław Majerczyk mieszkał na zakopiańskiej Cyrhli i na co dzień pracował jako taksówkarz. Funkcję radnego miejskiego pełnił już drugą kadencję. Był zaangażowanym członkiem lokalnej społeczności i włączał się się w życie mieszkańców. Początkowo reprezentował KWW Tatrzański Klub Niezależnych, a w ostatniej kadencji KWW Czas na Realizację. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Stanisław Majerczyk zmarł na COVID-19 w krakowskim szpitalu zakaźnym

Na razie nie przekazano szczegółów dotyczących uroczystości ostatniego pożegnania radnego. Śmierć Stanisława Majerczyka wstrząsnęła nie tylko bliskimi, ale i całą lokalną społecznością. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w PKS i PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnych kierunków

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Żywioł uderzył z potężną siłą. W jednej chwili śmierć poniosło 10 dzieci, tragiczne wiadomości

Do tej pory w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem śmierć poniosło 2 092 osób. Łącznie zarażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w naszym kraju 69 129 razy, najwięcej chorych znajduje się w województwach: śląskim, mazowieckim i małopolskim. Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła już 26 mln osób, a śmierć w wyniku rozwinięcia się choroby COVID-19 poniosło 868 810 pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć. W mieszkaniu znaleziono ciała dzieci, ale położenie ich matki było jeszcze bardziej zatrważające
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Wicemarszałek Sejmu zakażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie
  4. Lech Wałęsa może być wściekły. Informacje o jego żonie zwalają z nóg
  5. Niebywałe doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim. Wyjawiła powód dlaczego jest kawalerem
  6. Wstyd i hańba, okropne znalezisko w produkcie polecanym dla dzieci w Lidlu

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News