Koronawirus jest o wiele groźniejszy, niż sądziliśmy? Naukowiec z USA ostrzega przed posługiwaniem się nieaktualnymi modelami

Koronawirus jest o wiele groźniejszy, niż sądziliśmy? Naukowiec z USA ostrzega przed posługiwaniem się nieaktualnymi modelami Źródło: East News AFP

Choroba COVID-19 jak i wirus SARS-CoV-2 mają przed naukowcami coraz mniej tajemnic. Badacze spędzają w laboratoriach obecnie wiele godzin, by lepiej poznać specyfikę koronawirusa. Naukowiec z USA niedawno przekazał nowe dane, które rzucają nowe światło na sposób, w jaki postrzegaliśmy niebezpieczny patogen. Kobieta ujawniła niepokojące informacje.

Choroba wywołana koronawirusem to wciąż ogromne niebezpieczeństwo dla wielu osób. Badaczka ze Stanów Zjednoczonych niedawno przekazała nowe, odświeżone informacje na temat tego, w jaki sposób rozprzestrzenia się wirus SARS-CoV-2. Badaczka odniosła się do zachowywania odpowiedniej odległości.

Koronawirus oraz choroba, którą wywołuje, pozostają szczegółowo obserwowane przez badaczy z całego świata. Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje o specyficznych cechach SARS-CoV-2. Niedawno dwóch włoskich naukowców określiło warunki, w jakich najefektywniej rozprzestrzenia się niebezpieczny patogen. Obecnie swoje nowe badania opublikowała naukowiec ze Stanów Zjednoczonych.

Choroba COVID-19 i koronawirus okiem profesor

Każda choroba, która objawia się kaszlem, jest szczegółowo badana przez amerykańską profesor, Lydię Bourouibę z Massachusetts Institute of Technology. Kobieta obserwuje reakcje związane z kichaniem i kaszlem. Naukowiec przekazuje niepokojące informacje na temat zachowywania bezpiecznej odległości od innych osób w miejscach publicznych. Jej zdaniem lekarze posługują się nieaktualnymi metodami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowiec uważa, że dopiero zachowanie odległości około 8 metrów da gwarancję, że naszego zdrowia nie narazi niebezpieczna choroba wywołana przez koronawirusa. Badaczka przyznała również, że elementy patogenu mogą utrzymywać i poruszać się w powietrzu dłużej, niż wielu specjalistów sądziło do tej pory. Kobieta podkreśliła, że wiele osób opiera się na modelach z 30. lat XX wieku.

Dzisiaj grzeje: 1. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw

2. Pepco wycofuje popularny produkt. Trzeba się go natychmiast pozbyć „Może stwarzać niebezpieczeństwo”

Chociaż naukowcy codziennie próbują ustaić, jakie cechy ma koronawirus oraz choroba, którą wywołuje - wciąż pojawiają się nowe informacje. Badaczka ze Stanów Zjednoczonych, Lydia Bourouiba opublikowała swoje dane na łamach "Journal of the American Medical Association". Nieaktualne i uproszczone działania mogą przeszkadzać w proponowaniu odpowiednich sposobów przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. To może uderzyć również w pracowników służby zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO ostrzega. W ciągu ostatniego tygodnia liczba ofiar koronawirusa wzrosła dwukrotnie
  2. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  3. Wiadomo, ilu Polaków straci pracę. Gigantyczna liczba
  4. Będzie 1000 plus? Wiadomo, kto może liczyć na nowe świadczenie
  5. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News