Naukowcy ustalili, co lubi koronawirus. Najbardziej szerzy się w określonych warunkach

Naukowcy ustalili, co lubi koronawirus. Najbardziej szerzy się w określonych warunkach Źródło: Unsplash ThisisEngineering RAEng

Choroba wywoływana przez koronawirusa wciąż zostaje przedmiotem badań naukowców na całym świecie. Niedawno specjaliści ustalili, jakie warunki sprzyjają życiu i rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Badacze poznali szczegóły.

Podczas gdy choroba COVID-19 pojawia się u kolejnych ludzi, naukowcy nie tylko pracują nad opracowaniem szczepionki. Badacze obserwują także specyfikę wirusa, jakim jest SARS-CoV-2. Dzisiaj mogą podać już warunki, w jakich rozprzestrzenia się najefektywniej.

Obecnie choroba wywoływana przez koronawirusa jest zmorą całego świata i każdej służby zdrowia. Włoscy naukowcy już od dawna przyglądają się specyfice wirusa, który wywołał epidemię w Wuhan, skąd rozprzestrzenił się na cały świat i dotarł także do Polski. Wreszcie dwóch badaczy przyznało, że są w stanie podać konkretne warunki, w których rozwija się SARS-CoV-2.

Koronawirus, którego skutkiem może być choroba COVID-19, lubi określone warunki

W czasach, gdy choroba wywołana koronawirusem wywołuje strach i niepewność w społeczeństwie, wiele osób śledzi poczynania naukowców. To na ich barkach znajduje się obowiązek wynalezienia szczepionki, która będzie w stanie bronić ludzi przed przed SARS-CoV-2. Pracując nad opracowaniem szczepionki, badacze również próbują dowiedzieć się o wirusie jak najwięcej.

Choroba, którą wywołuje koronawirus ma zestaw specyficznych objawów grypopodobnych. Jednak postępuje znacznie szybciej i jest dużo groźniejsza od zwykłej grypy. Dwóch włoskich naukowców przyznało, że ogromną rolę dla rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 ogrywa pogoda. Zauważono, że wirus preferuje temperaturę około 5 stopni Celsjusza i niski stopień wilgotności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Różnice między państwami w poziomie zanieczyszczenia atmosfery, gęstości zamieszkania i inwestycji w służbę zdrowia wydają się nie mieć znaczącego wpływu na wzrost epidemii – dodali autorzy tych badań.

Dzisiaj grzeje: 1. Z samego rana TVP przekazała druzgocące informacje. Nie żyje Pierwsza Dama Polonii

2. Można prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik

Koronawirus oraz choroba, która pojawia się po zarażeniu się patogenem, badane są przez naukowców uniwersytetu w Mediolanie. Jak podaje portal Do Rzeczy.pl, dwóch włoskich badaczy, Francesco Ficetola i Diego Rubolini z wydziału nauk i polityki środowiskowej przyznali, że w rejonach o wysokich temperaturach i wilgotności, SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się dużo wolniej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować
  4. Cała się trzęsła i miała dreszcze. Anna Mucha nie wytrzymała, popłakała się na oczach milionów widzów
  5. Syn wyznał całą prawdę o śmierci rodziców na COVID-19. "Zmarli w odstępie kilku minut"
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News