Choroba w Polsce
Pixabay.com DarkoStojanovic
Monika Majko - 1 Listopada 2020

Zaskakujące informacje nt. innej zaraźliwej choroby w Polsce. Eksperci zabrali głos

Choroba zaatakowała w zeszłym roku ponad tysiąc osób w naszym kraju, teraz eksperci przekazali o niej zaskakujące informacje.

Choroba przenosi się drogą powietrzno-kropelkową, a jej pierwsze objawy mogą przypominać zakażenie COVID-19. W ubiegłym roku zaatakowała w Polsce ponad tysiąc osób. Teraz eksperci przekazali zaskakujące informację na jej temat.

Choroba w zeszłym roku dotknęła ponad tysiąc Polaków

Koronawirus paraliżuje niemal cały świat, nie omija również Polski, która od kilku tygodni notuje gwałtowny wzrost nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-COV-2. W sobotę 31 października padł kolejny dobowy rekord przyrostu chorych na COVID-19, w ciągu 24 godzin wynik pozytywny na obecność koronawirusa pokazało 21 897 tysiące testów.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

W niedzielę 1 listopada Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 17 171 nowych przypadkach koronawirusa na terenie naszego kraju oraz 142 zgonach, wywołanych przez COVID-19. Łącznie do tej pory zakażenie wirusem SARS-COV-2 potwierdzono u niemal 380 tysięcy mieszkańców Polski.

- Mamy 17 171 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2380), lubelskiego (1768), kujawsko-pomorskiego (1734), łódzkiego (1670), śląskiego (1493), małopolskiego (1480), podkarpackiego (1241), pomorskiego (1020), wielkopolskiego (843), zachodniopomorskiego (711), podlaskiego (644), warmińsko-mazurskiego (539), dolnośląskiego (524), opolskiego (461), lubuskiego (401) i świętokrzyskiego (262). Z powodu COVID-19 zmarło 20 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 132 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 379 902/5 783 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia.

Co ciekawe, wzrost zakażeń koronawirusem nie idzie w parze z przyrostem nowych przypadków zachorowań na inną wirusową chorobę zakaźną. Według zestawienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, obecnie Polacy rzadziej niż w zeszłym roku chorują na odrę.

- Od początku roku do 15 października zanotowano w Polsce 29 przypadków odry. W ubiegłym roku w tym samym czasie było ich 1493 - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, przekazanych przez portal polsatnews.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Spadła liczba zachorowań na odrę w Polsce

Odra to znana od dawna wirusowa choroba zakaźna, która rozprzestrzenia się drogą powietrzno-kropelkową. Jej objawami są m.in. gorączka i mocny kaszel, dlatego początkowo może przypominać zakażenie koronawirusem. Do tego dochodzą jednak wysypka plamisto-grudkowa, zapalenie spojówek, światłowstręt i nieżyt błony śluzowej nosa.

Chorzy na odrę często doświadczają powikłań po chorobie. Wśród tych lżejszych znajdują się przykład zapalenie ucha środkowego i zakażenie żołądkowo-jelitowe, a w poważniejszych przypadkach może dojść m.in. do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Z samego rana we Wszystkich Świętych Polsat przekazał wstrząsającą wiadomość. Są ofiary, mieszkańcy zagranicznego miasta nie mogą wyjść z domu

Szczepienie na Odrę to jedyny znany sposób ochrony. Jak wskazują eksperci, osoba, która wcześniej nie przechorowała odry ani nie zaszczepiła się na nią jest bardzo podatna na zakażenie. W przypadku styczności z chorym prawdopodobieństwo zarażenia się w tym przypadku wynosi około 98 procent.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrocław. Pyszczek psa "wybuchł", właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymie
  2. Marta Linkiewicz nie przestaje szokować. Opublikowała wyzywające zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  4. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  5. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  6. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  7. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News