Ten spot pokazuje, co czuje matka chorego dziecka. Chce się płakać

Ten spot pokazuje, co czuje matka chorego dziecka. Chce się płakać

Chore dziecko to chyba największa tragedia jaka może przytrafić się każdemu z nas. Często nie mamy wpływu na zdrowie fizyczne naszego potomka, możemy tylko z pokorą przyjąć swój los. Nierzadko jest to bardzo trudne. Ten spot pokazuje, z jakim cierpieniem muszą spotkać się rodzice.

Chore dziecko jest zmartwieniem każdego rodzica, nawet jeśli to zwykłe przeziębienie. Jednak, co przeżywają ci, którzy pielęgnują dzieci naprawdę chore, na ciężkie, często wręcz nieuleczalne choroby? Ten spot pokazuje, z jakimi dramatami muszą się zmierzyć. Spot, który już jakiś czas temu pojawił się w sieci, pokazuje jakie emocje targają matkami takich pociech. Ukazuje dylematy oraz problemy, z którymi muszą się mierzyć dorośli w starciu z wieloma codziennymi przeszkodami. Obserwowanie bólu najmłodszych rozrywa serce. To może wydawać się niesprawiedliwe, jednak nie mamy na to wpływu. Życie rządzi się swoimi prawami i niekiedy nie mamy wpływu na pewne tragedie. Spot przedstawiający codzienność matek opiekujących się swoimi chorymi dziećmi aż ściska za serce, trudno powstrzymać emocję, kiedy widzimy takie cierpienie. Jednak prawda jest okrutna, a taka rzeczywistość jest normą w wielu rodzinach. Chociaż w tej sytuacji trudno znaleźć rozwiązanie dla opiekunów, teraz internauci postanowili złożyć im hołd.

Ku czci matek

Fundacja SickKids - organizacja non-profit, która zajmuje się zbiórką pieniędzy na badania, opiekę, a przede wszystkim ochronę zdrowia dzieci opublikowała wideo z okazji Dnia Matki. Aby uczcić nadchodzący Dzień Matki, fundacja wypuściła spot ukazujący rzeczywistość matek ciężko chorych pociech. Pokazuje on, jak te kobiety są rozdarte, kiedy przeżywają chwile załamania, ale muszą być silne. Silne dla swoich dzieci.

Chore dziecko - tragedia całej rodziny

Kiedy w rodzinie pojawia się informacja o ciężkiej, nieuleczalnej chorobie, tragedia dotyka ją całą, bez wyjątku. Nie jest to tylko tragedia tego chorego dziecka, jest to niesprawiedliwość dotykającą matkę, ojca, rodzeństwo, a także dalszych krewnych, którzy nierzadko angażują się w opiekę nad dzieckiem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pojawiają się pytania: dlaczego? Dlaczego to moje dziecko zachorowało? Może zaszła jakaś pomyłka? To przecież nie może być prawda, to nie mogę być JA. Niedowierzanie, wyparcie, a potem pretensje. Pretensje skierowane także do małżonka: dlaczego nie zareagowaliśmy wcześniej? Może dało się temu zaradzić? Następnie przychodzi etap rezygnacji, jednak kiedy te wszystkie etapy miną, nadchodzi najważniejszy: SIŁA. Właśnie ta siła pokazana jest w spocie SickKids.

Prawdziwe emocje

Bohaterkami spotu nie są aktorki, a autentyczne matki chorych pociech. W wideo nie widać wyuczonych emocji, a prawdziwe uczucia tychże kobiet. Ich chwilowe załamania, bezsilność, musi przerodzić się w siłę i wsparcie, oraz akceptację swojego losu, ale też los, na które jest skazane jej dziecko. Bo chyba to jest najgorsze, że nie mają wpływu na dzieje swojego potomka, który nie ma normalnego dzieciństwa, większość swojego życia spędza w szpitalu i które, przez swoją ciężką chorobę nie ma szansy na normalne dzieciństwo, na normalne życie. Spot chwyta za serce i pozostaje na długo w pamięci, koniecznie go obejrzyjcie. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  2. Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Co się dzieje? Powiedziała prawdę!
  3. Współpracownicy Szelągowskiej "padali jak muchy". Widzowie poznali kulisy
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar ws. dziecka zamkniętego w pralce
  5. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I naglę zniknął
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Mamadu Następny artykuł