Kobieta z Bułgarii doprowadziła do śmierci łabędzia, tylko dlatego, że wdała się z nim w… walkę o zdjęcie. Paskudna scena miała miejsce w turystycznej miejscowości Ohrid, czyli „Perle Macedonii”.

Zdarzenie zbulwersowało turystów oraz organizacje zajmujące się prawami zwierząt. Bułgarka wyciągnęła z wody łabędzie i szarpała się z nim tylko po to, by zrobić sobie fotografię. Ptak próbował uciec, aczkolwiek turystce udało się wykonać zdjęcia, więc zostawiła łabędzie na brzegu.

Zwierzę już się wtedy nie ruszało – podaje portal Macedonia Online.

Internauci podchwycili temat i przypomnieli, że to nie jedyne tego typu wydarzenie, w wyniku którego w bezsensowny sposób ginie bezbronne zwierzę. Wcześniej głośnym przypadkiem było wyciągniecie malutkiego delfina przez tłum argentyńskich gapiów, co również zakończyło się śmiercią. Podobne sytuacje spotkały dwa pawie w chińskim zoo oraz rekina na Florydzie. Organizacje zajmujące się prawami zwierząt, jak i rzesze internautów, apelują, by opamiętać się, jeśli chodzi o bezrefleksyjne wykonywanie sobie zdjęć ze zwierzętami.

źródło: TVN24.pl, Macedonia Online

Zobacz również