stół wigilijny (1)_po
yt/Amdeusz design
Anna Maria Guziewska - 24 Grudnia 2018

To może stać się w Twoim domu! Niebezpieczeństwo, służby ostrzegają

Choinka jest bezsprzecznie najpopularniejszym symbolem świąt. Jej historia jest długa, a polskie rodziny nie wyobrażają sobie wspólnej kolacji bez zielonego drzewka. Niestety może być też przyczyną tragedii, przed którą ostrzegają dzisiaj służby.

Choinka powodem tragedii? Okazuje się, że niewinne drzewko może doprowadzić do tragedii. Ci, którzy szczególnie upodobali sobie świeże i żywe drzewka powinni się mieć na baczności.

Co się może stać podczas Świąt Bożego Narodzenia? Twoja choinka może doprowadzić do tragedii

Czas przedświąteczny jest wyjątkowo trudny dla strażaków. Ci ostrzegają, że przy wzmożonych okresie grzewczym oraz szeregach nieostrożnych posunięć może dojść do tragedii. Choinka, która jest nieodłącznym elementem każdego wystroju w Boże Narodzenie również może być przyczyną tragedii. Drzewko pali się szybko - ostrzegają służby. Na niebezpieczeństwo w domach ma wpływ przez wszystkim wadliwe oświetlenie drzewka. Kupując tańsze odpowiedniki światełek, które nie mają odpowiednich certyfikatów musimy się liczyć z przykrymi konsekwencjami. - Na skutek przeciążenia instalacji elektrycznej bardzo często dochodzi do pożarów i to niekoniecznie w pomieszczeniu, gdzie podłączone są urządzenia, na przykład w kuchni. Może się okazać, że iskrzenie nastąpi w skrzynce z bezpiecznikami, która znajduje się w zupełnie innym miejscu mieszkania - powiedział Leszek Suski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Okazuje się, że Polacy wciąż nieostrożnie dobierają oświetlenie. Nie dbają również o odpowiednie wietrzenie mieszkań, które w okresie grzewczym mogą być źródłem toksyn, a także spowodować zapalenie się przedmiotów wokół. Chociaż zima chwilowo nas oszczędza, Polacy wciąż zapominają o bezpieczeństwie. Funkcjonariusz postanowił się odnieść także do faktu, w jaki sposób niewinne drzewko może po chwili zmienić nasz dom w zgliszcza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżJan Paweł II i tajemnice jego życia. Co skrywał papież PolakCzytaj dalej
- Jeżeli zapali się choinka, to ogień obejmie całe drzewko właściwie w ciągu kilkunastu sekund. Ugaszenie jej, dla osoby nieumiejącej posługiwać się podręcznym sprzętem gaśniczym, może być problemem - wymienił Suski przestrzegając. Okazuje się, że koniec grudnia jest dla strażaków wyjątkowo dolegliwy. Funkcjonariusze na bieżąco zgłaszają, że Polacy nieostrożnie zachowują się w swoich domach i, że liczby spalonych budynków i śmiertelnych ofiar wciąż są zastraszające.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lech Wałęsa dostanie zawału?! To będzie dla niego największy szok w te święta
  2. Tomasz Kammel pożałuje tego rozstania?! Jego była wygląda teraz jak milion dolarów
  3. Oryginalne przepisy na święta bożego narodzenia. Zachwyć nimi swoich bliskich!
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News