Genialny trik na opadające igły z choinek. Wystarczy jedna moneta

Genialny trik na opadające igły z choinek. Wystarczy jedna moneta Źródło: youtube.com/mieszkamy tv

Choinka bez igieł bywa utrapieniem dla wielu Polaków. Okazuje się, że istnieje dość prosty sposób na to, aby drzewko wytrzymało trochę dłużej i było piękną ozdobą. Abyśmy nie musieli się martwić o losy drzewka, wystarczy tylko i wyłącznie jedna moneta.

Choinka od zawsze jest częścią bożonarodzeniowej tradycji. Drzewko ma jednak jedną, dość przykrą właściwość - dość szybko opada z igieł i z pięknej ozdoby staje się brzydkie. Istnieje jednak metoda na to, aby tradycyjna część bożonarodzeniowej dekoracji wyglądała ładnie przez dłuższy czas. Wystarczy stary trick z monetą, który bardzo pozytywnie wpłynie na to, jak wygląda drzewko.

Choinka z opadającymi igłami to przeszłość. Wystarczy trick z monetą

Aby drzewko bożonarodzeniowe wyglądało jak najładniej, musimy użyć starego sposobu na to, aby woda w doniczce, w której znajduje się choinka, miała monety. Dzięki substancjom chemicznym zawartym w pieniążkach i wymieszaniu ich z wodą, drzewko przez dłuższy czas będzie służyć jako ozdoba i nie będzie straszyć gości świątecznej biesiady.

Jeśli jednak nie chcemy psuć pieniędzy, istnieje także inna, dość stara metoda na to, aby powstrzymać choinkę przed opadaniem. Jest nią dolanie do doniczki rozpuszczonej wody z cukrem. Nasze babcie wierzyły w to, że cukier pozytywnie wpływa na roślinę i dzięki temu jest w stanie ona dłużej służyć jako ozdoba.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O czym pamiętać przy strojeniu choinki?

Może się okazać jednak, że metody z cukrem i monetą nie są skuteczne, a nasze drzewko wciąż opada. Rozwiązaniem tego problemu powinno być zadbanie o to, aby drzewko miało dostęp do wody i regularnie dolewać mu nowej. Innym krokiem powinno być odwieszenie części bombek i ozdób tak, aby roślina nie była przeciążona.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Zmarła na raka płuc w wieku 67 lat
2. Smutne wieści ze szpitala ws. Pawła Królikowskiego. Jego syn ujawnił, nadchodzące święta będą bolesne dla rodziny

Jeśli chcemy, aby nasze drzewko stało jak najdłużej, powinniśmy ustawić ją także w miejscu, które nie będzie narażone na kontakt z dziećmi, czy zwierzętami domowymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Andrzej Piaseczny przekazał radosną nowinę. Z całego serca gratulujemy!
  4. Świeżo upieczony tata, 72-letni Karol Strasburger, wydała apel w sprawie dziecka. Powalająca wiadomość o małej córeczce
  5. Znany z "Barw szczęścia" i "Pensjonatu pod Różą" spowodował wypadek w Warszawie. Policja ujawniła porażające informacje

źródło:Mama:Du

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News