Mamy zdjęcie najdroższej choinki na świecie. Cena powala na kolana bardziej niż jej wygląd, czyste szaleństwo

Mamy zdjęcie najdroższej choinki na świecie. Cena powala na kolana bardziej niż jej wygląd, czyste szaleństwo Źródło: Pexels.com / Brett Sayles

Choinka na bogato - i nie tylko o ilość ozdób w tym przypadku chodzi. Święta co roku skutecznie opróżniają nasze portfele, ale na pewno nie wydajemy na nie milionów złotych. Dlatego cena najdroższej choinki na świecie może przyprawić nas o zawrót głowy.

Wydawać by się mogło, że choinki w naszych domach są kosztowne. Bombki, światełka, łańcuchy - na to wszystko co roku wydajemy niemałe pieniądze. Tymczasem jedna z Brytyjek postanowiła ubrać swoje drzewko za ponad 60 milionów złotych! Można by długo zastanawiać się, co je zdobi, jednak jak się okazuje, wyjaśnienie nie jest skomplikowane. 

Najdroższa choinka świata kosztowała ponad 60 milionów złotych

Najdroższą choinkę świata stworzyła Debbie Wingham - Brytyjka, która na co dzień zajmuje się projektowaniem odzieży dla celebrytów. Do przyozdobienia drzewka wykorzystała diamenty w aż czterech różnych kolorach: różowym, czerwonym, białym i czarnym. Drzewko obwiesiła również szafirami i biżuterią od znanych projektantów i luksusowych marek, takich jak: Chanel, Louis Vuitton, Cartier czy Bvlgari. Pomiędzy niesamowicie kosztownymi błyskotkami znajdują się typowe dla choinek dekoracje i jadalne ozdoby. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Projektantka Debbie Wingham, kiedy dekorowała drzewko, inspirowała się przede wszystkim piórami oraz art-deco. Po raz pierwszy choinka została pokazana 1 grudnia w hiszpańskiej Marbelli. Drzewko jest naprawdę imponującej wielkości, ale jeszcze bardziej zaskakuje jego cena. Wartość choinki wynosi 11,9 miliona funtów, co daje ponad 60 milionów złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Brytyjka lubuje się w tworzeniu kosztownych rzeczy

Debbie ma już doświadczenie w tworzeniu najdroższych rzeczy świata. W 2017 roku w Dubaju zaprezentowała najdroższe na świecie buty inkrustrowane diamentami w różnych kolorach i wycenione na kwotę 55 milionów złotych. Chociaż mają one mniejszą wartość niż najdroższa choinka, obie ceny są zatrważające dla zwykłego śmiertelnika. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu sprzedają mięso za grosze, a w Biedronce tanie sery i słodycze. Najnowsze promocje zwalają z nóg
  2. W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy
  3. Socha pokazała zdjęcie małego syna, którego ma z Wiśniewskim. Wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"
  5. ZUS w 2020 roku zabierze ci fortunę. Składki zjedzą ci sporą część pensji

Źródło: Chillizet 

Następny artykuł