Chłopiec potrzebuje pomocy
siepomaga.pl
Irmina Jach - 30 Września 2020

2-letni Bartuś pilnie potrzebuje pomocy, walczy o życie. Został potrącony, jego braciszek nie żyje

Chłopiec przed kilkoma miesiącami uległ tragicznemu wypadkowi. Nierozważny kierowca wjechał w wózek, w którym siedział, pozbawiając życia jego brata bliźniaka. Dziecko ma zaledwie dwa lata. Jest w ciężkim stanie, konieczne jest wprowadzenie intensywnego leczenia i kosztownej rehabilitacji. Rodzice błagają o pomoc, nie dysponują tak dużą kwotą.

Chłopiec, który jest jedną z ofiar tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło przed kilkoma miesiącami, potrzebuje pieniędzy na długotrwałe i czasochłonne leczenie. Dwulatek jest w bardzo ciężkim stanie po fatalnym wydarzeniu z udziałem pirata drogowego.

Daniel Martyniuk była synowa paczkaNiewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówiliCzytaj dalej

Chłopiec jest w ciężkim stanie, potrzebuje pieniędzy na leczenie

Do tragicznego wypadku doszło 25 kwietnia 2020 roku w miejscowości Szczytno (województwo warmińsko-mazurskie). 29-latek jadący fordem mustangiem potrącił opiekunkę, która czekała na przejściu dla pieszych trzymając przed sobą wózek, w którym znajdowało się dwoje dzieci. Samochód staranował następnie metalowy płot i uderzył w sąsiedni budynek. Dwuletni bliźniacy zostali poszkodowani, przez wiele tygodni walczyli o życie w olsztyńskim szpitalu. Ich stan był bardzo ciężki. Kilkanaście dni po wypadku, 4 maja, jedno z dzieci przegrało walkę o życie. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca były wielonarządowe urazy, jakich doznał w wyniku wypadku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Bartuś, drugi z bliźniaków, przeżył tragiczny wypadek, ale jego stan nadal jest krytyczny. Chłopiec ma uszkodzoną lewą półkulę mózgu, niedowład prawej strony ciała, rurkę tracheotomijną, uszkodzony wzrok, a także bezdechy afektywne.

- Przebywał 2 miesiące na OIOM-ie, gdzie przeszedł szereg operacji, a rokowania co do jego stanu zdrowia nadal są niepewne - zwierzył się ojciec dwulatka.

Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji oraz długoletniego leczenia specjalistycznego. Tylko wzmożone działania personelu medycznego z różnych placówek na terenie kraju są w stanie zagwarantować mu zdrowie i sprawność w przyszłości.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Dramatyczna śmierć polskiej legendy. Media właśnie poinformowały, miał tylko 37-lat

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

- Pragniemy zrobić wszystko co tylko jest w naszej mocy żeby Bartuś mógł wrócić do domu oraz do rówieśników - dodał rodzic Bartusia.

Rodzice dziecka nie są w stanie samodzielnie pokryć ogromnych kosztów, z jakim wiąże się opieka nad dwulatkiem. W internecie pojawiła się dedykowana zbiórka pieniędzy. Obecnie (stan na 30 września, godz. 11:02) brakuje jeszcze 227 359 złotych. Internauci o dobrych sercach wpłacili już 48 067 złłotych, co stanowi niespełna 18 procent zbiórki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystko
  2. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  3. Małgorzata Rozenek odsłoniła pośladki. Fani zaniemówili, w końcu przesadziła?
  4. Miał poważne problemy ze snem. Zostawił na noc włączoną kamerę, gdy zobaczył nagranie, zaniemówił
  5. Porażające informacje obiegły Polskę. Nie żyje Józef Górka, wielka strata
  6. Polka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasach

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express/SięPomaga

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News