Nauczycielka upokorzyła ucznia na oczach całej szkoły. Wtedy wypowiedział słowa, które matka zapamięta do końca życia

Nauczycielka upokorzyła ucznia na oczach całej szkoły. Wtedy wypowiedział słowa, które matka zapamięta do końca życia Źródło: peakpx.com Creative Commons Zero - CC0

Chłopiec został upokorzony przez nauczycielkę na oczach całej szkoły. Nie mieści się w głowie, żeby pedagog tak okrutnie się zachował. A jednak, wydarzyło się to naprawdę. Jego mama po tym wydarzeniu jeszcze długo płakała.

Chłopiec przeżył najgorsze chwile w swoim życiu. Czuł się kompletnie odrzucony, jakby nikt się nim nie przejmował i nie zastanawiał, jak może się poczuć. Doświadczył tego od nauczycielki, która przecież powinna mieć na względzie dobro dziecka.

Chłopiec nie został wpuszczony na zakończenie roku szkolnego. Powód szokuje

Do autora popularnego bloga "Blog Ojciec" trafił poruszający list pewnej matki. Kobieta w poruszających słowach przedstawiła historię, która uderzyła zarówno w jej syna, jak i w nią samą. Kamil Nowak, właściciel bloga, postanowił opublikować to, co wydarzyło się w szkole na zakończenie roku szkolnego. Chłopiec bardzo cieszył się na tę ważną uroczystość, wybrał sobie nawet sam marynarkę i spodnie. Chciał się elegancko prezentować, jednak nie było mu dane odebrać świadectwa przed swoimi rówieśnikami i radą pedagogiczną.

Chłopiec cierpiał na zespół Aspergera - to zaburzenie rozwojowe zaliczane do spektrum autyzmu. Miał problemy, nad którymi pracował z terapeutami, a pedagodzy i nauczyciele dobrze wiedzieli o jego zaburzeniu. Schody zaczęły się jeszcze przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego.

- Już w poniedziałek wychowawczyni poinformowała mnie, bardziej niż zapytała: "Pani syna oczywiście na apelu nie będzie?". Powiedziałam jej, że będę razem z nim i będę obok niego siedzieć. "No, ale on przeszkadza w próbach!" powiedziała. Nic dziwnego. Frustrował się, bo każde dziecko miało jakąś rolę, każde oprócz niego - też bym się wkurzała - czytamy w liście mamy do blogera. Ostatecznie dziecko nie zostało nawet wpuszczone na salę. Świadectwo i dyplom odebrał na korytarzu, pod ścianą.

Chłopiec podjął decyzję. Można się popłakać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nauczycielka jak gdyby nigdy nic wręczyła chłopcu świadectwo na szkolnym korytarzu. Mama sądziła, że z powodu zespołu Aspergera syn otrzyma dokumenty na początku lub pod koniec uroczystości, by niepotrzebnie nie stresować ucznia. Niestety, takiego traktowania w życiu się nie spodziewała. Mało tego, chłopczyk miał przy sobie jeszcze kwiaty, które miał wręczyć nauczycielom. Postąpił jednak całkowicie inaczej, jego słowa  wywołują łzy w oczach.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

Syn postanowił, że kwiatki nie trafią w ręce nauczycielek, kompletnie na nie nie zasłużyły. Poszedł więc szukać pani ze świetlicy oraz pani od logopedii.

- Mamo, tylko one mnie w tej szkole traktowały z szacunkiem i miłością - wyznał chłopiec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Nieprawdopodobnie smutna wiadomość, minister finansów popełnił samobójstwo. Mieszkańcy sąsiada Polski pogrążeni w żałobie
  4. Seniorzy mogą dostać nawet kilkaset złotych wyższą emeryturę. Jest tylko jeden haczyk
  5. Agnieszka Chylińska poniosła wielką stratę, ale się nie poddaje. Skierowała do fanów bardzo ważne słowa
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Źródło: Blog Ojciec

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News