Chłopiec
By Leszek - praca własna/CC BY-SA 4.0/https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Szpital_ZG.jpg
Klaudia Bochenek - 25 Marca 2020

Zachodnia Polska: 4-latek zarażony koronawirusem, babcia zataiła najważniejszą informację. Podjęto dramatyczną decyzję

Chłopiec, u którego stwierdzono koronawirusa, mógł zarazić dziesiątki osób. Dałoby się uniknąć takiego rozwoju rzeczy, gdyby nie babcia 4-latka. Zataiła przez lekarzami kluczową informację.

Chłopiectrafił do szpitala w piątek, 20 marca. Kiedy zaczął mieć objawy podobne do koronawirusa, wykonano test. Okazał się być pozytywny, mógł zakazić wiele osób, w tym lekarzy. Została podjęta bardzo ważna decyzja.

Chłopiec dzień po wyjściu ze szpitala okazał się chory na COVID-19

4-latek trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze 20 marca. Do placówki przyjechał z babcią, miał widoczną ranę głowy. Lekarze usłyszeli, że maluch bawił się piłą, stąd rana na głowie. Babcia została dokładnie przepytana, czy dziecko lub ktoś w rodzinie nie ma objawów koronawirusa. Lekarze prowadzący wywiad pytali też, czy ktoś z rodziny wrócił ostatnio z zagranicy lub z kimś takim się kontaktował. Odpowiedziała, że nie - mieszkają na wsi i nie mają z nikim kontaktu ani okazji, by się zakazić. Okazało się, że starsza kobieta zataiła ogromnie ważne informacje.

Hentawirus może być nowym zagrożeniemGrozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajająCzytaj dalej

Babcia ani słowem nie wspomniała lekarzom o tym, że mama dziecka pracuje w Niemczech i niedawno stamtąd wróciła. Leży w domu z objawami koronawirusa - ma gorączkę i kaszle. Chłopiec był na oddziale (i to nie jednym) 4 dni: wyszedł w poniedziałek, a we wtorek okazało się, że przeszedł pozytywnie test na koronawirusa. Lekarze w dniu wyjścia do domu wykonali u niego wymaz potrzebny do wykonania testu. Podejrzewali, że dziecku coś może być - mimo, że nie miał gorączki, ani duszności, to miał pogłębiający się bez przerwy kaszel.

Przez babcię szpital musiał podjąć dramatyczną decyzję

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PolacyZakaz wyjścia z domu w Polsce. Konsekwencje są ogromne, zobacz, do czego masz prawo i co ci groziCzytaj dalej

- Chłopiec leżał na oddziale od piątku. I jak to z czterolatkiem bywa, wszędzie go było pełno, nie potrafił wysiedzieć w łóżku. Kontakt z nim miał właściwie cały personel, poza mną. I wszyscy muszą przejść teraz kwarantannę - powiedział dziennikarzom Gazety Wyborczej dr n. med. Jan Nowak, kierownik klinicznego oddziału chirurgii dziecięcej, specjalista chirurgii i urologii dziecięcej. Przez kwarantannę lekarze nie będą mogli nadal wykonywać swoich obowiązków, a jak wiadomo to właśnie oni mają teraz ogrom pracy na głowie. Szpitalne oddziały są nieczynne do odwołania.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś tego samego SMS-a. Znamy jego treść

Mało tego, przez zatajenie informacji przez bliskich, nagłe przypadki będą odsyłane do szpitali w Gorzowie Wielkopolskim lub do Poznania. W środę miała też odbyć się operacja noworodka, ale w sytuacji, gdy pielęgniarki oraz anestezjolog miał kontakt z chorym chłopcem, może być to niemożliwe. Testy na koronawirusa będą musieli przejść nie tylko pracownicy szpitala, ale też osoby, które 20 marca przebywały z chłopcem na SORze - to aż kilkadziesiąt osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. W końcu dobre wiadomości. WHO podało ważne prognozy dot. końca epidemii w Europie
  4. Tajny trik kwiaciarek na opadłe storczyki. Wystarczy jedna rzecz, by odżyły i pięknie kwitły
  5. Rozpoznajesz tę kobietę? Przebywa w szpitalu, nie można ustalić jej tożsamości
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

Zdjęcie opuszczonego domuZnalazł opuszczoną chatę na skraju lasu, wszedł do środka i przeszły go ciarki. Widok, którego nigdy nie zapomniCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News