12-latek od kilku lat codziennie nosi swojego niepełnosprawnego przyjaciela do szkoły. Brawa dla niego, pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń

12-latek od kilku lat codziennie nosi swojego niepełnosprawnego przyjaciela do szkoły. Brawa dla niego, pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń Źródło: facebook.com prestonlocalnewsPLN

Chłopiec od 6 lat pomaga swojemu niepełnosprawnemu przyjacielowi. 12-latek codziennie nosi go do szkoły, historia dwóch wyjątkowych uczniów obiegła świat.

Chłopiec swoim wielkim sercem zawstydził niejednego dorosłego. 12-latek od kilku lat codziennie pomaga swojemu najlepszemu przyjacielowi, który ma problemy z poruszaniem się. Xu Bingyang i Zhang Ze chodzą razem do szkoły w miejscowości Meishan w prowincji Sichuan w Chinach. Niestety, drugi z chłopców cierpi na miastenię czyli zaburzeni objawiające się osłabieniem pracy mięśni szkieletowych. Xu codziennie pomaga mu dotrzeć do szkoły oraz opiekuje się nim w placówce. Ich niezwykła przyjaźń wzrusza do łez.

- Xu Bingyang jest moim najlepszym przyjacielem. Każdego dnia uczy się ze mną, rozmawia ze mną i bawi się ze mną. Dziękuję mu każdego dnia, że tak się mną opiekuje - powiedział Zhang w rozmowie z lokalnymi mediami.

Źródło: Podaj to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News