Chłopiec został pobity
Facebook/Karol Mizgalski
Irmina Jach - 16 Listopada 2020

Mały Gabryś mieszkający z rodzicami w Anglii został pobity w szkole. Powód jest bardzo smutny

Chłopiec pochodzący z Polski został brutalnie pobity przez innych uczniów uczęszczających razem z nim do jednej z angielskich szkół podstawowych. Powód ataku na dziecko był porażający, trudno uwierzyć, że kilkulatkowie byli zdolni do takiego okrucieństwa. Mały Gabryś nie miał żadnych szans z bandą chłopców, którzy nienawidzili go tylko dlatego, że jest Polakiem.

Chłopiec z Polski, siedmioletni Gabryś, mieszka z rodzicami w mieście Halifax w północnej Anglii. W ubiegły wtorek dziecko zostało zaczepione przez kilku uczniów pod stołówką w szkole, do której uczęszcza. Został napadnięty i pobity na oczach wielu rówieśników.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Chłopiec został brutalnie pobity przez kolegów ze szkoły

Chłopiec był prześladowany od kilku tygodni. Sprawcami byli uczniowie, którzy dokuczali mu z powodu pochodzenia. Wcześniejsze zaczepki i skargi składane dyrekcji przez rodziców, zostały zbagatelizowane. Szkoła nie zdecydowała się na żadną interwencję.

O zajściu niezwłocznie został powiadomiony ojciec Gabrysia. Przez telefon poinformowano mężczyznę, że w trakcie pobytu w szkole doszło do dramatycznego zdarzenia, którego skutkiem są obrażenia wymagające wizyty syna w szpitalu. Podkreślono, że nie był to wypadek.

- Rano jak zwykle żona zawiozła syna do szkoły. Po drodze planowanie dnia, żółwik i buzi... [O godzinie - przyp. red.] 11:03 telefon ze szkoły, że syn musi zostać odwieziony do szpitala. To nie był wypadek. Szykany, zastraszanie trwały od początku roku, w końcu doszło do pobicia za to tylko, że jest Polakiem - napisał na Facebooku ojciec chłopca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Pan Karol Mizgalski zdecydował się też na opublikowanie fotografii, na którym widać obrażenia syna. Chłopiec ma liczne siniaki na twarzy, podbite oko i zadrapania po lewej stronie twarzy. Oprawcy nie mieli żadnej litości, Gabryś został pobity w bardzo dotkliwy sposób.

Z wersji, którą ojciec usłyszał od dyrekcji wynika, że jego syn został przewrócony, a następnie uderzony jakimś przedmiotem w głowę. Portal Polish Telegraph dodaje, że ani rodzice, ani dziecko nie otrzymali żadnej pomocy ze strony placówki edukacyjnej. Policja również pozostała bierna.

- Nauczyciel nie zdążył dobiec, bo wszystko odbyło się tak szybko. Uratował go od następnych ciosów. I całe szczęście, bo mogłoby być jeszcze gorzej. Dzwonili do mnie rodzice dzieci, które były świadkami tego, co się stało. One trochę inaczej opisują zdarzenie. To była grupa kilku klas razem. Po ataku mój syn upadł i nie ruszał się - relacjonował ojciec.

- [Według uczniów - przyp. red.] to nie nauczyciel dobiegł, bo żadnego nauczyciela tam nie było. Dzieci obroniły mojego syna, a następnie podniosły i zaprowadziły do budynku. Gabi dłuższy czas nie płakał i nie odzywał się. Myślę, że stracił przytomność - kontynuował rodzic.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. IMGW właśnie przekazał, śnieg i mróz już wkrótce w Polsce. Znamy konkretną datę, mieszkanki kraju mogą szykować ciepłe kurtki

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Sprawa pobicia chłopca z Polski nie została poruszona przez lokalne media z Halifax. Całe otoczenie rodziny pozostało bierne na krzywdę, jaką doznał niewinny maluch. Na ten moment żaden z winnych wstrząsającego pobicia nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

Internauci nie kryją oburzenia tym, co się stało. Pod zdjęciem opublikowanym przez ojca pojawiło się wiele komentarzy krytykujących angielski system szkolnictwa. Wiele osób nie może uwierzyć, że małe dzieci były zdolne do takich czynów.

Chłopiec został pobity

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najnowsze wyniki badań. Ozdrowieńcy powinni nosić maseczki?
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Makłowicz w końcu zdradził najlepszy przepis na tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Lepszego farszu nie można sobie wymarzyć
  7. Nadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstw

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News