Kawałek drewna przebił płuco sportowca. Tragedia podczas transmisji na żywo

Kawałek drewna przebił płuco sportowca. Tragedia podczas transmisji na żywo Źródło: facebook/gb_junior_team/

Chłopiec nie mógł się doczekać mistrzostw w kolarstwie, które było jego wielką pasją. Nic nie zwiastowało tragedii, która miała wydarzyć się już za chwilę. Kawałek drewna wbił się w jego ciało, a następnie przebiło płuco. Niezbędna była natychmiastowa interwencja medyczna.

Chłopiec chciał dać z siebie wszystko podczas długo wyczekiwanych mistrzostw Europy. 17-latek właśnie przemierzał swój tor, gdy niespodziewanie doszło do wstrząsającego wypadku. Co gorsza, zdarzenie zostało uwiecznione podczas transmisji na żywo. Sportowiec w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. 

Jego płuco zostało przebite kawałkiem drewna

Jak wynika z informacji przekazywanych przez media, do tragedii doszło w trakcie mistrzostw Europy juniorów w kolarstwie torowym w Gandawie. W miniony piątek wieczorem, 17-letni Lorenzo Gobbo przemierzał kolejny odcinek swojej trasy, gdy nagle uderzył pedałem roweru o tor, dokładnie na wysokości pasa startowego. Chłopiec przewrócił się, a drewniana klepka o długości około 40 centymetrów, która oderwała się w wyniku uderzenia, przebiła jego ciało.

Przedmiot wbił się w niego w taki sposób, że uszkodzone zostało nie tylko jego udo, ale również płuco. Przerażający wypadek zobaczyli nie tylko zgromadzeni na trybunach widzowie - wszystko zostało zarejestrowane przez kamery, które na żywo transmitowały zawody. Takiego widoku z całą pewnością nie da się zapomnieć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala 

Stan Włocha był naprawdę poważny. Świadkowie od razu zawiadomili pogotowie, które następnie przewiozło go do najbliższego szpitala. 17-latek przeszedł kilkugodzinną i skomplikowaną operację, podczas której lekarze walczyli o jego życie oraz przede wszystkim o płuco, które w znacznym stopniu zostało uszkodzone.

Ostatecznie wszystko zakończyło się dobrze, a obecnie stan Lorenzo określa się jako stabilny. Mimo to, sportowiec pozostanie w placówce jeszcze przez kilka najbliższych dni, by specjaliści mogli kontrolować, czy nie doszło do infekcji. Młodego kolarza czeka teraz długi okres rehabilitacji i powrotu do zdrowia, dlatego zapewne na dłuższy czas musi zapomnieć o udziale w zawodach, czy też zwyczajnej jeździe na rowerze. 

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Druzgocące informacje. Ogromny pożar, rodzina gwiazdora TVP straciła dobytek, spłonęły też będące w środku zwierzaki
  4. 4-latek błagał by nie oddawali go rodzicom. Niedługo potem zmarł
  5. 22-latka wysłała rodzicom zdjęcie z kompromitującym, intymnym szczegółem. Reakcja jej ojca jest powalająca
  6. Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu"

Źródło: sport

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu