Kawałek drewna przebił płuco sportowca. Tragedia podczas transmisji na żywo

Kawałek drewna przebił płuco sportowca. Tragedia podczas transmisji na żywo Źródło: facebook/gb_junior_team/

Chłopiec nie mógł się doczekać mistrzostw w kolarstwie, które było jego wielką pasją. Nic nie zwiastowało tragedii, która miała wydarzyć się już za chwilę. Kawałek drewna wbił się w jego ciało, a następnie przebiło płuco. Niezbędna była natychmiastowa interwencja medyczna.

Chłopiec chciał dać z siebie wszystko podczas długo wyczekiwanych mistrzostw Europy. 17-latek właśnie przemierzał swój tor, gdy niespodziewanie doszło do wstrząsającego wypadku. Co gorsza, zdarzenie zostało uwiecznione podczas transmisji na żywo. Sportowiec w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. 

Jego płuco zostało przebite kawałkiem drewna

Jak wynika z informacji przekazywanych przez media, do tragedii doszło w trakcie mistrzostw Europy juniorów w kolarstwie torowym w Gandawie. W miniony piątek wieczorem, 17-letni Lorenzo Gobbo przemierzał kolejny odcinek swojej trasy, gdy nagle uderzył pedałem roweru o tor, dokładnie na wysokości pasa startowego. Chłopiec przewrócił się, a drewniana klepka o długości około 40 centymetrów, która oderwała się w wyniku uderzenia, przebiła jego ciało.

Przedmiot wbił się w niego w taki sposób, że uszkodzone zostało nie tylko jego udo, ale również płuco. Przerażający wypadek zobaczyli nie tylko zgromadzeni na trybunach widzowie - wszystko zostało zarejestrowane przez kamery, które na żywo transmitowały zawody. Takiego widoku z całą pewnością nie da się zapomnieć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala 

Stan Włocha był naprawdę poważny. Świadkowie od razu zawiadomili pogotowie, które następnie przewiozło go do najbliższego szpitala. 17-latek przeszedł kilkugodzinną i skomplikowaną operację, podczas której lekarze walczyli o jego życie oraz przede wszystkim o płuco, które w znacznym stopniu zostało uszkodzone.

Ostatecznie wszystko zakończyło się dobrze, a obecnie stan Lorenzo określa się jako stabilny. Mimo to, sportowiec pozostanie w placówce jeszcze przez kilka najbliższych dni, by specjaliści mogli kontrolować, czy nie doszło do infekcji. Młodego kolarza czeka teraz długi okres rehabilitacji i powrotu do zdrowia, dlatego zapewne na dłuższy czas musi zapomnieć o udziale w zawodach, czy też zwyczajnej jeździe na rowerze. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Druzgocące informacje. Ogromny pożar, rodzina gwiazdora TVP straciła dobytek, spłonęły też będące w środku zwierzaki
  4. 4-latek błagał by nie oddawali go rodzicom. Niedługo potem zmarł
  5. 22-latka wysłała rodzicom zdjęcie z kompromitującym, intymnym szczegółem. Reakcja jej ojca jest powalająca
  6. Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu"

Źródło: sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News