Chłopiec nie może nawet kichnąć, bo łamią mu się kości, kręgosłup pękł już 14 razy. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc

Chłopiec nie może nawet kichnąć, bo łamią mu się kości, kręgosłup pękł już 14 razy. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc Źródło: fot. siepomaga.pl/lukasz-cabaj

Każdy chłopiec chce móc bawić się bez ograniczeń, grać w piłkę, czy wspinać się na drzewa. Jednak w przypadku tego 13-latka jest to niemożliwe. Wszystko przez rzadką chorobę, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc, która pozwoli mu przeżyć.

Ciężko sobie wyobrazić nawet, że chłopiec w wieku 13 lat mógł mieć już 14 razy pęknięty kręgosłup. Oczywiście wielu z nas w takim wieku ulegało różnym wypadkom, które czasami kończyły się założeniem gipsu na złamaną kość. Jednak Łukasz w swoim krótkim życiu przeszedł już 39 złamań różnych kości.

Chłopiec na co dzień musi się zmagać z potwornym cierpieniem, a nawet kichnięcie lub kaszlnięcie może u niego wywołać pęknięcie kręgosłupa. Tylko dzięki pomocy kliniki z USA Łukasz teraz może stanąć na własne nogi. Jednak lekarze w naszym kraju jedynie rozkładają ręce, ponieważ zwyczajnie nie mogą mu pomóc.

13-letni chłopiec potrzebuje niezwykle drogiego leczenia, liczy się każda chwila

Szkielet w naszym ciele pełni rolę rusztowania, dzięki któremu możemy, chociażby stać wyprostowani, czy też chodzić. Bez kości nie bylibyśmy w stanie nawet się poruszyć, ponieważ nasze mięśnie zwyczajnie nie miałyby żadnego mocowania. W normalnej sytuacji trzeba przyłożyć naprawdę dużo siły, aby złamać kość, jednak w przypadku Łukasza, jego kości są słabe niczym zapałki. Jest to wywołane bardzo rzadką chorobą, a mianowicie wrodzoną łamliwością kości. Jednak to schorzenie niesie ze sobą coś więcej niż utrudnienie normalnego funkcjonowania, czy bólu związanego z częstymi urazami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stanowi realne zagrożenie życia Łukasza, ponieważ nie wiadomo, czy przy kolejnym pęknięciu jego kręgosłupa, których chłopiec przeżył już 14, nie skończy się uszkodzeniem rdzenia kręgowego, a nawet jego przerwaniem. Prowadzić do może do całkowitego paraliżu, a nawet śmierci.

Dlatego Łukasz musi przejść bardzo kosztowne leczenie, którego polscy lekarze zwyczajnie nie są w stanie przeprowadzić. Cała terapia to koszt aż 700 tysięcy złotych i jego rodzice nie są w stanie z własnej kieszeni pokryć tak dużych wydatków. Z tego względu w Internecie ruszyła specjalna zbiórka dla 13-latka, która kończy się zaledwie za 10 dni, a wciąż jeszcze brakuje pół miliona złotych.

W tej sytuacji liczy się każdy dzień, ponieważ Łukasz nie może czekać w nieskończoność. Bez pomocy innych jego życie dosłownie każdego dnia wisi na włosku. Zbiórkę, która ma na celu zebranie pieniędzy na dalsze leczenie Łukasza, co po prostu pozwoli mu przeżyć, można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Justyna Żyła pobiła rekord żenady na wizji! Może tego żałować
  4. Uprowadzony w Anglii Polak zmarł w wyniku tortur. Miał poparzone ponad 75% ciała
  5. Magdzie Gessler całkiem puściły nerwy. "Won mi stąd zazdrosna babo"
  6. Panika w dużym polskim banku. Klienci masowo zaczęli wypłacać pieniądze, szokujące wydarzenia w Polsacie

 

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News