Sąd biskupi uniewinnił księdza pedofila. Gwałconego chłopca nazwał "wspólnikiem w grzechu"

Sąd biskupi uniewinnił księdza pedofila. Gwałconego chłopca nazwał "wspólnikiem w grzechu" Źródło: screenshot/Screen Superwizjer

Chłopiec przez długi czas był molestowany przez znanego wszystkim księdza. Sam chciał nim zostać, lecz wiedział, że to nie powinno tak wyglądać. Po latach sąd uniewinnił duchownego, który odbywał z nim stosunki, a zgwałconego nazwał "wspólnikiem w grzechu".

Chłopiec cierpiał coraz bardziej z każdym kolejnym dniem i bał się widywać z księdzem, który był jego autorytetem. Został przez niego zgwałcony i wykorzystany. Miał jedynie nadzieję, że po latach sprawiedliwość dosięgnie grzeszącego mężczyznę - okropnie się mylił.

Chłopiec stał się ofiarą księdza zboczeńca. "Nawet nie miałem siły, żeby uciekać"

Mariusz Milewski miał zaledwie 9 lat kiedy zaangażował się w przygotowania do pierwszej komunii świętej. W przyszłości sam chciał zostać księdzem, dlatego pragnął zaimponować duchownemu podczas ceremonii. Ksiądz Jarosław P. rok wcześniej zaczął uczyć go religii. Mariusz wspomina, że to był jego autorytet, podziwiał zaangażowanie duchownego, zbieranie funduszy na kościół i to, jak świetnie dogaduje się z ministrantami.

U chłopca się nie przelewało - chodził głodny, nie miał w domu łazienki i sam musiał dbać o to, by jego rodzinie były przyznawane zasiłki. Tę sytuację postanowił wykorzystać ksiądz Jarosław, który zaczął zapraszać go na plebanię, by mógł się umyć i pożywić. W końcu po komunii świętej spełniły się też jego marzenia - stał się pełnoprawnym ministrantem. Służył w kościele w Wardęgowie.

- Ksiądz zaprosił mnie na plebanię. Kazał mi się położyć do swojego łóżka. Kazał mi zamknąć oczy. Odsunął kołdrę i zaczął mnie dotykać w miejscach intymnych. Później zaczął brać mojego członka do swoich ust. Ja nawet chyba nie miałem siły, żeby uciekać. Byłem sparaliżowany. I on doprowadził mnie do orgazmu wtedy - opowiada nadal zszokowany Mariusz Milewski.

Sąd kościelny uniewinnił księdza. Biskupi nawet nie zgłosili dalej tego, że istniało prawdopodobieństwo gwałtu

Po tych strasznych wydarzeniach ksiądz zakazał mu mówić o tym, co się stało. Mariusz nie miał nawet komu się zwierzyć, został kompletnie sam. Potem był przez księdza wielokrotnie gwałcony podczas oglądania filmów pornograficznych. Parafianie podejrzewali, że z Jarosławem P. jest "coś nie tak", bo spraszał chłopców na plebanię, klepał po pupach i przebierał ich w zakrystii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mariusz Milewski przerwał milczenie dopiero po swoich 21. urodzinach. Opowiedział biskupowi toruńskiemu Andrzejowi Suskiemu o wszystkim, co miało miejsce w parafii. Proces przed sądem kościelnym miał miejsce kilka miesięcy potem i trwał 3 lata. Jarosław P. został uniewinniony. Z kolei 4 lata później sąd powszechny orzekł, że Jarosław P. jest winny molestowania seksualnego i skazano go na 3 lata więzienia. Rozbieżność w wyrokach bierze się stąd, że sąd biskupi nie brał pod uwagę opinii biegłych, a dowodów nawet dokładnie nie przejrzano.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Sąd biskupi prowadził sprawę "nadużycia seksualnego przeciwko osobie małoletniej i rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu" - przykazaniu cudzołóstwa. Wspólnikiem nazwano Mariusza Milewskiego, wtedy bezbronnego 10-letniego chłopca. Poszkodowany dodaje, że po każdym stosunku ksiądz spowiadał go z popełnionego czynu. 10-latek miał opowiadać jak cudzołożył, a Jarosław P. udzielał mu rozgrzeszenia.

Jarosław P. został też wydalony ze swojej parafii, ale nadal odprawia msze m.in. w Archidiecezji Gdańskiej - co gorsza z udziałem dzieci. O przeniesieniu do stanu świeckiego nie ma na razie mowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Przykre. 8-latek pobił nauczycielki w szkole w Ustce
  5. Suczka przystanęła w miejscu tragedii i zaczęła płakać. Tutaj straciła siedem swoich szczeniaków

Źródło: TVN24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu