Ekstremalna sytuacja w polskiej szkole. Przerażony uczeń wyskoczył przez okno, inny miał atak paniki

Ekstremalna sytuacja w polskiej szkole. Przerażony uczeń wyskoczył przez okno, inny miał atak paniki Źródło: Pixbay.com

Chłopiec z podstawówki wyskoczył przez okno w trakcie lekcji. Wielu uczniów miało ataki paniki, a wszystko za sprawą absurdalnego pomysłu dyrekcji. Sprawa została nagłośniona w mediach.

Chłopiec w trakcie lekcji w szkole podstawowej w Barczewie w województwie warmińsko-mazurskim wyskoczył przez okno, a pozostali przerażeni uczniowie wpadli w panikę. Chociaż sytuacja w barczewskiej "trójce" wydarzyła się 14 listopada, dopiero teraz sprawa została nagłośniona w mediach. Jako pierwsza opisała ją olsztyńska "Gazeta Wyborcza".

Chłopiec wyskoczył przez okno, bo dyrekcja wymyśliła symulację ataku terrorystycznego

Na prośbę dyrekcji szkołę zaatakowali uzbrojeni miłośnicy militariów w kominiarkach. Władzom podstawówki zależało na tym, żeby insynuacja wyglądała jak prawdziwy atak terrorystyczny. Wykorzystano w tym celu m.in. petardy hukowe, które udawały bomby i, jak się okazuje, nie poinformowano o tym wcześniej części uczniów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Atak terrorystyczny" wymknął się spod kontroli. Nieświadomi, przerażeni uczniowie wpadli w panikę, a jeden z nich wyskoczył przez okno i uciekł.

- Płakał, krzyczał i nie chciał dać się przekonać, że wszystko będzie dobrze - relacjonuje "Wyborcza". Całe szczęście, chłopiec przebywał w sali na parterze. Gdyby znajdował się na wyższym piętrze, mogło dojść do tragedii. 

Władze szkoły utrzymują, że o akcji zostali wcześniej powiadomieni nauczyciele z placówki, a "młodsze dzieci nie widziały napastników". Z relacji dzieci i rodziców wynika jednak, że wyglądało to inaczej. 

Do placówki chodzą dzieci z autyzmem i zespołem Aspegera

Sprawa stała się głośna między innymi dlatego, że do placówki uczęszczają również dzieci z orzeczeniami niepełnosprawności, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera. Dziennikarze dowiedzieli się, że mimo upływu czasu część dzieci wciąż przeżywa szok - jedno z nich ma zaburzenia snu, a drugie nie chce wrócić do szkoły.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Po konsultacjach z kuratorium oświaty, dyrektorka placówki została odwołana. Za to wydarzenie przepraszają też władze gminy, bo o symulacji nie wiedziały ani policja, ani straż pożarna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Zasiłek dostaną tylko wybrani. Kontrole przetrzepią wam kieszenie

Żródło: Radio Zet 

Następny artykuł