Dramatyczne doniesienia ws. akcji ratunkowej dzieci ze Szczecina. Niestety, nie udało się przywrócić akcji serca

Dramatyczne doniesienia ws. akcji ratunkowej dzieci ze Szczecina. Niestety, nie udało się przywrócić akcji serca Źródło: pikio.pl

Dwaj nastoletni chłopcy wpadli do zbiornika wodnego w Szczecinie. Pracownicy służb ratunkowych wszystko, co tylko mogli, żeby uratować ich życie.

Chłopcy przebywali na terenie byłego złomowiska samochodów w Szczecinie w rejonie ulic 26 kwietnia i Twardowskiego. Na terenie znajdował się zbiornik wodny, pełniący funkcje przeciwpożarowe. Obaj do niego wpadli, w wyniku czego doszło do zatrzymania krążenia.

Chłopcy zostali wyciągnięci przez ratowników ze zbiornika wodnego

Według wstępnych informacji obaj mieli 11-14 lat. Nie wiadomo jak dokładnie doszło do wypadku, ale według tego, co udało się ustalić, jeden z nich miał wpaść do basenu, a drugi rzucił się do wody, żeby go ratować. W efekcie oboje znaleźli się w sytuacji poważnego zagrożenia życia.

Nie wiadomo, od kogo służby dowiedziały się o wypadku, przypuszcza się, że mógł być to jeden kolegów ofiar. Oprócz dwóch poszkodowanych, na miejscu było dwójka ich znajomych. Szczecińska Państwowa Straż Pożarna podjęła próbę wydobycia obu nastolatków ze zbiornika wodnego. Udało ich się wyciągnąć, ale stwierdzono zatrzymanie krążenia.

Okazało się, że zbiornik wodny nie był odgrodzony

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo że podjęto próbę reanimacji, nie udało się przywrócić chłopcom akcji serca. W związku z tym przetransportowano ich przy pomocy karetek do szpitala. W trakcie transportu podłączeni byli do systemu AutoPulse, wykonującego masaż serca, który miał pomóc podtrzymać ich funkcje życiowe. Teraz o ich życie będą walczyć lekarze.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

- Z informacji jakie otrzymałem wynika, że chłopcy w basenie bawili się w surfowanie na desce. Płetwonurkowie przeszukali basen i nie odnaleźli więcej osób poszkodowanych. Teren, na którym znajduje się basen przeciwpożarowy jest ogrodzony, sam basen jednak takiego zabezpieczenia nie posiadał - mówił Przemysław Majer z PSP w Szczecinie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  2. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  3. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Będzie NOWE świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd"

Źródło: Polsat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News