Nagły zwrot akcji ws. chłopaka zastrzelonego przez policjanta. Biegli podali zatrważające szczegóły

Nagły zwrot akcji ws. chłopaka zastrzelonego przez policjanta. Biegli podali zatrważające szczegóły Źródło: lm.pl/Screen TVN24

Chłopak został poproszony o wylegitymowanie, po czym zerwał się z miejsca i zaczął uciekać. Wiele osób do tej pory było przekonanych, że nadgorliwy glina zastrzelił niewinnego 21-latka z zaskoczenia. Znane są nowe szczegóły.

Chłopak nie chciał zatrzymać się, aby pokazać dowód i porozmawiać z policjantem. Nieudana interwencja zakończyła się śmiercią 21-latka. Znaleziono przy nim dwa przedmioty, a oględziny ujawniły coś, co zmienia spojrzenie na sprawę.

Chłopak został zastrzelony przez policjanta

Polska od 3 dni żyje sprawą zastrzelonego w Koninie 21-letniego chłopaka. 14 listopada doszło do interwencji policji tuż przy placu zabaw. Funkcjonariusze zobaczyli stojącego 21-latka wraz z dwoma 15-latkami i chcieli ich tylko wylegitymować. W tym momencie chłopak zaczął uciekać - chociaż jeden z mundurowych krzyczał "stój, policja", to ten ani myślał się zatrzymać. W końcu padł strzał. Mimo reanimacji nie udało się uratować 21-latka.

Rodzina, czyli siostra i tata, bronią chłopaka. Na swoich mediach społecznościowych krytycznie odnoszą się do pracy i zachowania policjanta, a także zabrali głos w sprawie narkotyków znalezionych przy postrzelonym.

- Nie wiem, co tam robił, ale na pewno nie sprzedawał im narkotyków. Mógł je mieć na własny użytek - powiedziała jego siostra, Nikola C. i zapewnia, że jej brat nie był dilerem, był dobrym człowiekiem.

Zostały podane szczegóły, które diametralnie zmieniają spojrzenie na sprawę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób do tej pory twierdziło, że policjant zastrzelił uciekającego chłopaka. Byli również przekonani, że w takim przypadku mundurowy powinien wykonać strzał ostrzegawczy. Świadkowie mówili, że przy zabitym na konińskim placu zabaw chłopaku znaleziono torebkę z białym proszkiem i nożyczki. Tym narzędziem miał zaatakować policjanta, co mogą potwierdzać wstępne oględziny.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Dymna zrobiła coś NIEMOŻLIWEGO! Legendarna aktorka uratowała mężczyznę przed samobójstwem
2. Jest niebezpiecznie, możliwe zagrożenie życia i zdrowia. Polsat przekazał alert dla czterech województw

Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie poinformowała, że wszyscy czekają na wyniki sekcji zwłok. Po sporządzeniu protokołu będzie można podać jej wyniki do publicznej wiadomości.

- Rana wlotowa jest z przodu ciała, co może świadczyć, że 21-letni mężczyzna mógł chcieć zaatakować policjanta nożyczkami. Gdyby rana wlotowa była od strony pleców, wskazywałoby to na oddanie strzału w trakcie ucieczki, w tył mężczyzny i byłoby od początku traktowane jako nadgorliwość funkcjonariusza i bezzasadne użycie broni - powiedziała dla Wirtualnej Polski osoba, która dobrze zna sprawę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Seniorzy mogą POŻEGNAĆ SIĘ z dodatkowymi pieniędzmi z waloryzacji emerytur. Wygrało 500 plus
  2. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet
  3. Przestali go karmić, umierał w męczarniach. Rodzice nie mieli litości dla 22-miesięcznego dziecka
  4. Wszyscy szukali jej przez kilka tygodni. Zaginiona nastolatka pojawiła się tysiące kilometrów za polską granicą
  5. W latach 90. wszyscy go kochali. Wylądował w szpitalu w koszmarnym stanie, przerażające zdjęcie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News