Zobaczyła cenę chleba i nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pobił truskawki i bób na głowę, astronomiczna kwota

Zobaczyła cenę chleba i nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pobił truskawki i bób na głowę, astronomiczna kwota Źródło: Pixabay/Aleksandra2016

Gdy kobieta zobaczyła cenę chleba, była w szoku, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Astronomiczna kwota, w dodatku skład pozostawia wiele do życzenia. Hydroksypropylometyloceluloza, guma guar, guma ksantanowa - to tylko kilka dziwnych nazw składników, które znajdziemy w rzekomo zdrowszej wersji pieczywa.

Gdy zobaczyła cenę chleba, nie mogła uwierzyć, kwota była astronomiczna. W dodatku skład pieczywa okazał się bogaty w niepotrzebne ulepszacze i spulchniacze. Chleb bez glutenu powszechnie uważany jest za zdrowszy, jednak w tym przypadku chyba nie można o tym mówić. Cena powala, a skład woła o pomstę do nieba - oburzająca sytuacja.

Gdy zobaczyła cenę chleba, była w szoku

Mit o tym, że gluten jest niezdrowy krąży w sieci i poza nią już od kilku lat. Niektórzy uważają, że każdy powinien go unikać, jednak nie jest to prawdą. Glutenu nie powinny jeść osoby chore na celiakię (jest to nadwrażliwość na gluten) oraz te, które mają na niego alergię bądź organizm go nie toleruje. Takie osoby faktycznie powinny sięgać po posiłki oraz pieczywo bezglutenowe.

Jeśli nie mamy powyższych przeciwwskazań, wcale nie musimy rezygnować z glutenu, ponieważ nie jest on szkodliwy dla organizmu. Nieprawdą również jest, że powinniśmy odstawić gluten, jeśli chcemy schudnąć. Sam gluten nie powoduje tycia, a nadmiar jego spożywania, podobnie jak wszystkich innych produktów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kupując pieczywo, warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Bezglutenowe produkty często mają w sobie mnóstwo ulepszaczy smaku oraz zagęszczaczy, by lepiej smakowały i wyglądały. Niejednokrotnie możemy zauważyć dość wysoko w składzie cukier, glukozę, a nawet gumę guar i hydroksypropylometylocelulozę. Dwa ostatnie składniki to substancje zagęszczające, dzięki którym zwiększa się objętość ciasta, pieczywo dłużej pozostaje świeże.

Guma guar uznawana jest za substancję bezpieczną, niestety nieznane są jednak normy jego spożywania, dlatego nie wiemy, jaka ilość może nam zaszkodzić oraz ile tak naprawdę spożywamy go w innych produktach. Z kolei spożywanie drugiego z wymienionych zagęszczaczy w nadmiernym stopniu może powodować dolegliwości przeczyszczające. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości, nie żyje wielka gwiazda. Zmarła we śnie, miała dopiero 38 lat

2. Nie widziała innego ratunku. Kobieta zabiła męża, który latami się nad nią znęcał

Dalsze utwierdzanie się w tym, że produkty bezglutenowe są zdrowsze, nie ma większych podstaw logicznych. Zwłaszcza jeśli płacimy za niego 34,95 zł za kilogram! Tradycyjny chleb z prostym składem można kupić za 6,38 zł za kilogram. Tak wysoka cena za produkt, który w składzie ma mnóstwo niepotrzebnych ulepszaczy, jest skandaliczna - jest pięciokrotnie wyższa niż chleba bez glutenu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomość
  2. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  3. Na widok klientki fryzjerka prawie zemdlała. Wizyta trwała 13 godzin, końcowy efekt sprawia, że szczęka opada
  4. W ostatniej chwili przed wakacjami wprowadzili nowy zakaz. Kontrowersyjna decyzja
  5. Skandaliczne zachowanie turysty. Pokazali zdjęcie, ręce opadają
  6. 5 oznak, że on cię nie kocha. Psycholog zdradził, kiedy związek jest nie do odratowania

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News