Ludzie nie jedzą białego chleba, gdy poznają prawdę. Istnieje genialny zamiennik, który ma zbawienny wpływ na zdrowie

Ludzie nie jedzą białego chleba, gdy poznają prawdę. Istnieje genialny zamiennik, który ma zbawienny wpływ na zdrowie

Chleb jedzony jest na całym świecie. Polacy sięgają po niego przy każdej okazji, jedzą go na śniadanie czy kolację. Warto jednak wiedzieć, że białe pieczywo, po które tak chętnie sięgamy, nie ma żadnych korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Istnieje jednak zamiennik, który warto wprowadzić do swojej diety i cieszyć się fantastycznym zdrowiem i pełnym żołądkiem.

Chleb żytni, który na sklepowych półkach leży obok pszennych bochenków, niełatwo jest przeoczyć. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród pozostałych rodzajów pieczywa. Jest on zdecydowanie ciemniejszy i nierzadko pokryty ziarnami. Dietetycy oraz specjaliści do spraw żywności polecają każdemu, żeby zdecydował się na zamianę białego pieczywa i zastąpienia go żytnim. Efekty będą zaskakujące. 

Biały chleb a pieczywo żytnie

Powszechnie wiadomo, że białe pieczywo składa się z mąki pszennej, drożdży oraz oleju. Bez żadnej specjalistycznej wiedzy można się domyśleć, że połączenie takich produktów nie niesie żadnych wartości odżywczych. Prawdą jest, że biały chleb powoduje, że do naszego organizmu dostają się kalorie, ale nie są one wzbogacone żadnymi witaminami ani minerałami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zamiast białych bochenków chleba możemy sięgnąć po pieczywo żytnie. Mąka, która jest wykorzystywana przy jego produkcji, ma o wiele więcej wartości odżywczych niż mąka pszenna. Na pierwszym miejscu wśród dobrych składników żytniego pieczywa znajduje się błonnik. Chleb żytni jest przepełniony tym mikroskładnikiem, który rewelacyjnie wypływa na pracę jelit. 

Chleb żytni - najlepszy zamiennik pieczywa pszennego

Chleb żytni zawiera mniej kalorii niż chleb pszenny, a jest o wiele bardziej pożywny. Zjedzenie zaledwie jednej kromki wyeliminuje głód na długo. Zawiera w sobie mniej glutenu niż pieczywo wytworzone z mąki pszennej, ale to nie wszystkie korzyści, jakie płyną z jedzenia chleba żytniego.

Dzisiaj grzeje: 1. Poród miał przejść bez komplikacji. Gdy lekarze spojrzeli na pępowinę, zamarli
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

W ostatnich badaniach wyszło, że jedzenie żytniego pieczywa ma wspaniały wpływ na pracę naszego serca, obniżając ryzyko zachorowania na wiele chorób kardiologicznych. Pomaga również kontrolować poziom cukru we kwi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Bierzesz ślub kościelny? Ksiądz może zadać ci intymne pytania, zmiana przepisów
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News