Chleb na stopy
pixabay/congerdesign
Konrad Karpiuk - 4 Grudnia 2019

Wystarczy owinąć stopę kawałkiem chleba. Nawet najdroższe specyfiki nie dają takiego efektu

Chleb jest chyba w każdym polskim domu, ale nie wszyscy znają jego właściwości poza oczywiście tymi żywieniowymi. Okazuje się, że może mieć zbawienny wpływ nawet na stopy.

Chleb towarzyszy ludzkości od wieków, nie tylko jako żywność, ale także jako środek medyczny. Każdy Polak, który czytał trylogię Sienkiewicza, słyszał zapewne o "chlebie z pajęczyną" na rany. Wydawałoby się, że to wymysł ówczesnych cyrulików, ale to naprawdę działało, ponieważ z tego połączenia wytwarzała się substancja znana nam dziś jako penicylina. Dziś jest łatwo dostępna w aptekach, więc nie musimy używać zamiast niej chleba, ale jest inny sposób na wykorzystanie go do domowych zabiegów.

Chleb może mieć zbawienne działanie na nasze stopy

Zima nie jest dobrym okresem dla naszych stóp. Przez większość tego okresu stopy duszą się w grubych skarpetach i skóra nie oddycha. W efekcie robią się nam odciski, a sam stan skóry znacznie się pogarsza. Dlatego po zimowych miesiącach często wiele osób ma opory przed założeniem sandałów. Okazuje się, że z pomocą przybywa nam chleb.

SmalecNatychmiast go wyrzuć! Wyjątkowo niebezpieczne odkrycie w uwielbianym smalcu, GIS ostrzegaCzytaj dalej

Wystarczy nam jedna kromka na stopę. Oprócz samego chleba będziemy potrzebowali octu jabłkowego oraz folii termokurczliwej. To wystarczy do przygotowania specjalnego okładu, który znacznie poprawi stan naszych stóp oraz naskórka.

Chleb można wykorzystać jako okład na odciski

Najpierw trzeba namoczyć kromkę w occie jabłkowym. Później kawałek chleba kładziemy na miejscu na stopie, w którym mamy odciski. Później wystarczy "przywiązać" chleb do stopy folią termokurczliwą. Z takim okładem udajemy się spać, a z samego rana możemy zdjąć okład i obserwować efekty tej nietypowej kuracji.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. Urbańska, żona 60-letniego Józefowicza, przekazała radosną nowinę! Po tylu latach w końcu się udało

Ta metoda daje znacznie lepsze efekty niż niejedna droga maść. Z samego rana odciski będą bardzo miękkie, wystarczy zetrzeć je suchym ręcznikiem, a później spłukać wszystko wodą. Dzięki temu w pierwsze ciepłe dni po zimie będzie można bez kompleksów założyć sandały bez skarpetek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Ogromny wybuch wstrząsnął miastem na południu Polski. Trwa akcja ratunkowa, liczba ofiar nie jest jeszcze znana
  3. Miejsce zamieszkania gwiazdora "Kiepskich" Żukowskiego przechodzi ludzkie pojęcie. Żona aktora może czuć się upokorzona
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Zapukają do drzwi i nakażą wracać do pracy. ZUS coraz częściej przerywa L4

Miłość5 rzeczy, które zawsze trzeba robić po stosunku płciowym. Na pewno nie miałeś o nich pojęciaCzytaj dalej

Źródło: Porady i wskazówki PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News