Oficjalna gazeta rządzącej w Chinach Komunistycznej Partii Chin opublikowała ostrzeżenie dla George’a Sorosa. Państwo Środka przekonuje, że miliarder otwarcie wypowiedział wojnę i zostanie zniszczony. 

– Soros otwarcie wypowiedział wojnę Chinom, twierdząc, że posiada znaczne ilości walut azjatyckich. Odczep się! – można przeczytać na pierwszej stronie „People’s Daily”, czyli oficjalnej gazety Partii kierowanej do zagranicznych czytelników.

Odbiorcą oświadczenia ma być George Soros, który jest amerykańskim finansistą węgiersko-żydowskiego pochodzenia. 86-letni filantrop, spekulant walutowy i działacz społeczny jest m.in fundatorem Fundacji im. Stefana Batorego. Chińczycy drwią z przedsiębiorcy, wyśmiewając „wypowiedzenie przez niego wojny chińskiej walucie„. Twierdzą, że ten atak nie ma szans się udać.

To reakcja na słowa Sorosa, który ostro atakował chińską gospodarkę i przekonywał, że Państwo Środka jest blisko potężnego kryzysu. Ponadto, miliarder uznał, że to Chiny są odpowiedzialne za duże spadki na giełdach.

– Zasugerował, aby inwestorzy obstawiali przeciwko S&P 500, azjatyckim walutom i krajom opierającym się na zyskach z surowców mineralnych. Przy wciąż spadających cenach ropy, kraje takie jak Rosja nie mają szans na wzrosty gospodarek – czytamy na branżowym portalu o gospodarce forsal.pl

Trzeba pamiętać, że przez lata słowa Sorosa były bardzo poważnie traktowane przez inwestorów. Czy ci będą opuszczać Chiny? Państwo Środka póki co drwi z biznesmena i grozi, że go zniszczy. Póki co, juan, chińska waluta, zyskuje na sile i odnotowała największy ruch w stosunku do dolara od 3 miesięcy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: forsal.pl

Zobacz również